Václav Malina

redaktor zpravodajství

Natáčí aktuální zpravodajské příspěvky, především na Prachaticku.

02615203.jpeg

Do vysílání Českého rozhlasu České Budějovice připravuji příspěvky pro zpravodajství: zprávy z aktuálního dění a vyjádření lidí z regionu k zajímavým událostem. Moje reportáže a rozhovory především z rodného z Prachaticka můžete slyšet v publicistické části vysílání, zejména v Dobrém odpoledni a v Dobrém dnu z Českých Budějovic.

Přestože jsem absolvoval VŠE v Praze, moje budoucí profese se vyklubala z velkého koníčka – z novinařiny. Zkušenosti jsem v tomto oboru získával v Jihočeských listech, ZN novinách, MF Dnes a jako novinář na "volné noze".

Do Českého rozhlasu České Budějovice, konkrétně do prachatické redakce, jsem přesídlil v únoru 2004 z rádia Frekvence 1. Napsal jsem a poté vlastním nákladem vydal tři knihy o slavných jihočeských rodácích Všechny cesty vedou na jih 1 – 3.

Baví mě potkávat a poznávat lidi, povídat si s nimi. Díky profesi rozhlasového redaktora mám možnost předávat jejich názory, životní osudy, výhry i prohry posluchačům, kteří jsou vnímaví a nezajímají je jen krev a bláto společnosti. K mým největším zálibám patří fotografování a hudba.

Všechny články

Stránky