Radka Třeštíková: Dobře mi tak. Sebestředného malíře Borise opustila žena a on bilancuje

6. červen 2023

Sebestředný malíř Boris se rozvádí a stěhuje se na přechodnou dobu k dávnému kamarádovi. Je unavený, znuděný a také trochu pije. Hledá si znovu cestu ke svému sotva dospělému synovi. Navíc se mu líbí synova vrstevnice, mladinká Erika...

Účinkuje: Ondřej Brousek
Připravily: Radka Třeštíková, Iveta Novotná
Napsala: Radka Třeštíková
Dramaturgie: Marina Feltlová
Zvukový mistr: Dominik Budil
Režie: Izabela Schenková
Premiéra: 6. 4. 2020
Pořad není vhodný pro děti a mladistvé.

Dobře mi tak, příběh o muži v nejlepších letech, který se zamýšlí nad svým dosavadním životem poté, co ho opustila žena, je literárním debutem spisovatelky Radky Třeštíkové. Román vyšel v roce 2014.

Rozhlasová sedmidílná četba na pokračování vznikla o šest let později. Text načetl herec Ondřej Brousek.

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková (1981) vyrůstala ve Veselí nad Moravou. Vystudovala práva na Univerzitě Karlově. První povídky začala psát na studijním pobytu ve Španělsku. Začínala coby bloggerka časopisu Respekt nebo Elle.

Radka Třeštíková

Svoji prvotinu – román Dobře mi tak – vydala v roce 2014. V následujících dvou letech jí vyšly romány To prší moře a Bábovky. Podle posledně jmenované knížky, v níž autorka vypráví osudy několika žen, které se v určitém momentě nějak ovlivňují, natočil režisér Rudolf Havlík v roce 2020 stejnojmenný film.

V roce 2017 vyšel román s detektivní zápletkou Osm, v roce 2021 román Tajemství. V těchto dnech chystá její domovské nakladatelství Motto k vydání další román s názvem Kde jsi, když nejsi.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.