Pivovarští špačci

Do rodiny pivních receptů patří pokrm z české nebo lépe středoevropské kuchyně, který jsem nazval pivovarští špačci.


Suroviny:

krkovice
cibulka
pórek
vepřové ledvinky nebo játra nebo houby
vejce
vločky
pivovarské kvasnice
petržel
hořčice
kečup
pivo
jíška
rýže nebo brambory


Postup:

Nejprve si uděláme náplň. Připravíte ji z restované cibulky, pórku a očištěných a na tenké plátky krájených vepřových ledvinek. Jako pojidlo použijte rozšlehaná vejce, která se vám na pánvi srazí. Náplň však lze libovolně upravit podle vaší chuti.

Pokud máte něco proti ledvinkám a jejich typické vůni můžete zvolit variantu játrovou a pokud ani játra nechcete, byť jsou zdravá a plná vitamínů a minerálů, pak udělejte náplň žampionovou nebo vůbec houbovou. Naposledy jsem přidal do náplně z míchaných vajec, cibule a vloček trochu suchých pivovarských kvasnic a hodně zelené petržele a byla to veliká lahůdka

Do naklepané, okmínované a osolené vepřové krkovice vložte náplň a plátky zabalte jako klasické masové závitky a spíchněte jehlicí či párátky. Závitky čili špačky zprudka opečte na oleji a poté přidejte krájenou cibulku. Když je orestovaná dejte lžíci hladké hořčice a o trochu více dobrého kečupu a po zadušení vše zalijte trochou piva. Můžete jak dusit, tak i péci v troubě.

Hotové závitky vyjměte a vypečenou šťávu nebo vydušeninu trochu zahustěte, nejrychlejší je použít průmyslově vyrobenou jíšku. Doporučuji ke špačkům rýži a vařené brambory na půl a dobrý hlávkový salát.

autor: Petr Stupka