Písničku Mýdlový princ, kterou v češtině zpívá Václav Neckář, mělo na repertoáru mnoho umělců

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily se stal jedním z  vrcholů podzimní sezony v Českém rozhlase České Budějovice

Tento hit z raných 60. let čekal na svou výraznou českou verzi poměrně dlouho. Až do roku 1979, kdy se jej s chutí ujal Václav Neckář. Pravdou je, že svižnou a melodickou písničku o patáliích mladých lásek si v populární hudbě vyzkoušel kdekdo.

Kromě britských Searchers, kteří ji v roce 1964 definitivně proslavili, ji zpívali a hráli třeba Smokie, The Turtles, Tom Petty and the Heartbreakers, či Ramones… A spousta dalších, včetně americké zpěvačky Cher, jejíž někdejší manžel Sonny Bono skladbu napsal, spolu s muzikantem a producentem Jackem Nitzschem.

My ji však uslyšíme v úplně první nahrávce, která, pravda, ještě žádnou díru do světa neudělala. Ale tak to někdy chodí. Stejně jako v životě, i v muzice je potřeba být ve správný čas na správném místě.

Původní nahrávku a českou verzi skladby můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy, kterou připravil Martin Schuster.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související