Písničku Bobby McGee zpívá v češtině Wabi Daněk, originál je dílem Krise Kristoffersona

Me And Bobby McGee, písnička z repertoáru zámořského klasika Krise Kristoffersona, v sobě nese výraznou tuláckou náladu s odkazem na literárního klasika Jacka Kerouaka.

A podobně ji v polovině 70. let vybavil i Mirek „Skunk“ Jaroš, rodák ze Dvora Králové, který hrál a zpíval svoje písně nebo vlastní překlady countryových oblíbenců ve společnosti přátel.

Na albu „A život běží dál“ na něj v roce 2009 společně zavzpomínali Wabi Daněk a hráčský motor skupiny Druhá tráva, banjista Luboš Malina. Samozřejmě ani česká verze Bobby McGee nemohla chybět.

Píseň v podání Krise Kristoffersona a Wabiho Daňka můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...