Paní má se má. Jedna z nejlepších písní Fešáků je v původní verzi úplně o něčem jiném

Z možná nejslavnější éry Fešáků, kdy v jejich sestavě pobývali ex-Greenhorni Michal Tučný a Tomáš Linka, pocházejí některé nezapomenutelné songy.

Paní má se má, s Linkovou pověstnou fistulí, patří samozřejmě k těm nejlepším. Text k němu zpívající harmonikář tenkrát (legenda praví, že prý u stolu v kuchyni) „spíchnul“ společně s tehdejším konferenciérem a budoucím bavičem Petrem Novotným.

K písničce docela hezky sedí, i když nemá vůbec nic společného s originálem. Ten coby vyznání zamilovaným štítům Skalistých hor napsal a taky nazpíval americký folkový (a hvězdný) písničkář John Denver.

Původní a českou verzi skladby můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko