Nejprve Škola základ života a pak koncert v českobudějovickém rozhlasovém studiu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Václav Marek & His Blue Star - Swingová a taneční hudba 30. - 40. let 20. století

„Na koncert máme jenom libé vzpomínky, neboť  jsme měli velmi dobré zázemí a publikum tvořili citliví a vnímaví posluchači, a byl to  pro nás jak balzám na duši,“ vzpomíná Václav Marek, kapelník souboru Blue Star na koncert v Českém rozhlase České Budějovice v říjnu 2013.

„Psal se rok 2013 a my, tedy ansámbl Blues Star, jsme dostali pozvání do Českého rozhlasu České Budějovice. Pokud mám na tento koncert krátce zavzpomínat, tak nemohu vynechat město České Budějovice jako takové. V té době jsme totiž působili jako hosté v Jihočeském divadle při inscenaci Škola základ života s podtitulem Třeskutě vtipná komedie Jaroslava Žáka. Premiéra se konala 20. dubna 2012 a odehráli jsme jako soubor celkem 43 představení. A právě po jednom z nich jsme byli osloveni s nabídkou vystoupit v českobudějovickém rozhlasovém studiovém sále. To se povedlo. Na koncert máme jenom libé vzpomínky, neboť  jsme měli velmi dobré zázemí a publikum tvořili citliví a vnímaví posluchači, a byl to  pro nás jak balzám na duši.“  

To jsme porovnali minulost se současností v aktuální vzpomínce kapelníka souboru Blue Star a akordeonisty Václava Mark na vystoupení 24. října roku 2013 v Českém rozhlasu České Budějovice.

Blue Star se na vysoké úrovni věnuje nestárnoucím českým filmovým šlágrům a swingové klasice a už více než dvacet let sbírá upřímnou posluchačskou přízeň. A příjemnou hudební nostalgii plynule prodloužíme a nabízíme vám v Koncertních ozvěnách od Tří lvů  k poslechu druhou sadu písniček jako Svítá, Sám s děvčetem v dešti, Poznáte lehce náš rytmu, Kosí fox, Mám život hrozně rád nebo Jen pro ten dnešní den v posluchačsky vstřícném podání malé orchestru Václav Marek and his Blue Star.

 

autor: Jiří Kasal | zdroj:
Spustit audio

Související