Nálada předvánočních koncertů Nezmarů s Jihočeskou filharmonií se přenese i na sváteční rozhlasové vlny

Série společných předvánočních koncertů skupiny Nezmaři a Jihočeské filharmonie, to už je zavedená a posluchači vítaná tradice. Ostatně, spolupráce obou českobudějovických souborů je zaznamenána i na hudebním nosiči.

A atmosféru těchto adventních vystoupení i s humorem a slovní nadsázkou mužských členů kapely se vám pokusíme přiblížit ve speciálních Koncertních ozvěnách od Tří lvů. Do výběru se dostaly písně vánoční, ale i některé nevánoční, které se však se sváteční náladou mohou dobře pojit.

Můžete si tedy představit slavnostně oděné Nezmary, jmenovitě zpěvačku a klávesistku Šárku Benetkovou, zpěváka a hráče na dvanáctistrunnou kytaru Pavla Zajíce, zpěváka a kytaristu Tondu Hlaváče a nejvíce hovořícího kontrabasistu Pavla Jima Drengubáka. A samozřejmě Jihočeskou filharmonii s dirigentem Janem Talichem v kostele svaté Anny v Českých Budějovicích.

A k tomu se hlavně můžete zaposlouchat do velmi příjemných a otevřených srdcí se dotýkajících písniček.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.