Na budějovickém Pražském předměstí se objevují další modré pruhy, které omezí parkování

Modré parkovací zóny České Budějovice, Pražské předměstí, parkování, rezidenti, placené stání. Ilustrační foto
Modré parkovací zóny České Budějovice, Pražské předměstí, parkování, rezidenti, placené stání. Ilustrační foto

Stavaře s technikou a také silničáře malující pruhy teď často potkáte uvnitř Pražského sídliště v Českých Budějovicích. V části čtvrti blíže k řece Vltavě začnou parkovací zóny platit 1. prosince.

Kromě dopravních značek přibydou parkovací automaty a kvůli bezpečnosti také retardéry. Radnice si od toho slibuje víc parkovacích míst pro lidi, kteří v této lokalitě bydlí.

Nové dopravní značení připravují silničáři například v ulici Puklicova pod obchodním domem Družba. „Kreslí modré a bílé čáry a instalují svislé dopravní značení. Podle smlouvy je tam šedesát dnů na realizaci těchto prací, takže spuštění parkovacích zón je stanoveno k prvnímu prosinci,“ potvrzuje náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička.

Nové parkovací zóny budou v oblasti ohraničené ulicemi Husova, Strakonická a Pražská třída a řekou Vltavou. „Bude tam stejný režim jako v druhé části Pražského předměstí, kde už zóny fungují. Parkování pro lidi s trvalým bydlištěm vyjde na 500 nebo 400 korun ročně podle lokality,“ dodává náměstek.

V Puklicově ulici trvale žije Vít Ditrich. Současný stav parkování je podle něj neúnosný, takže nové zóny vítá. Má k nim ale i výhrady. „Nejsem úplně zastáncem parkovacích zón tak, jak jsou momentálně vytvořené. Myslím si, že při troše snahy a menších stavebních úpravách by bylo možné vytvořit více parkovacích míst bez toho,  že by se sáhlo na městskou zeleň,“ říká.

Janu Reindlovi z nedaleké ulice Kubatova vadí, že v zónách označených bílou barvou bude moct za jednorázový poplatek dál parkovat každé auto. Obává se, že hlavně při ranní a odpolední špičce před jeho domem nebude dost místa.

„Pokud se stane, že v nějakou hodinu, kdy se vracíme domů, tam ti lidé platit budou a budou tam nějaký čas stát, tak nám to v tu chvíli nepomůže. My místo mít nebudeme a stejně budeme muset objíždět blok a čekat, než se místo uvolní. Uvidíme, jak to bude v reálu fungovat,“ komentuje.

Lidé, kteří mají v této části Pražského předměstí trvalé bydliště, už můžou svá auta registrovat na webových stránkách parkovanicb.cz nebo na pobočce Dopravního podniku v obchodním centru IGY.

Spustit audio

Související