Martina Adlerová: Slabej kus

13. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy migréna, bolest hlavy, nemocná žena, únava, deprese, ilustrační foto
0:00
/
0:00

Odmalička špatně spím a málo jím. Jak zpívá Hana Hegerová: občas mívám teploty a nekapu ti do noty… Kdybych byla lovecký pes, tak mě nejspíš rovnou vyřadí z chovu.

Vystavení zvěře bych ještě jakžtakž zvládla, ale donášku střeleného kusu by za mě musel udělat někdo jiný. Já bych si lehla vedle mrtvoly a poddala se žalu.

Mezi lidmi to mám trochu jednodušší. Ale jenom trochu. Manžel se mi směje, že dodržuji zásady zdravého životního stylu, jím bílé jogurty a chodím brzy spát, kdežto on si po vepřové se zelím zapálí cigárko… a hádejte, kdo z nás dvou se těší kvalitnímu spánku a bezchybnému zažívání? No jasně že on.

Já jsem prostě slabej kus.

Ve světě psů existují dvě kategorie: show quality - psi určení na výstavy, a pet quality - psi bez výstavních ambicí, vhodní jako mazlíček do rodiny. Obávám se, že pro mě by museli vytvořit ještě kategorii třetí: slabá a divná, anglicky weak freak.

Aspoň něco je na tom ale pozitivní.

Zatímco silní jedinci spí a nabírají energii k dalším výkonům, my slabí za svitu měsíce píšeme. Třeba básně, petice, milostné romány, programová prohlášení, dopisy na rozloučenou…

Nebo takovéhle úžasné rozhlasové sloupky.

autor: Martina Adlerová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.