Král silnic přišel k českým Rangers z dílny amerického zpěváka Rogera Millera

Kapela Rangers v počátcích své dlouholeté a místy i personálně komplikované kariéry bezpochyby patřila k průkopníkům country v tuzemských hudebních souřadnicích.

Postupem času jejich role žánrových „věrozvěstů“ slábla ve prospěch obecně přístupnější hudební zábavy. Ta se pak definitivně spojila i se značkou Plavci.

Král silnic – neboli skladba, v níž je uslyšíme – ještě patří do toho šťastnějšího, prvního období jejich kariéry. Nahráli ji v roce 1970 a dali jí všechno, co bylo potřeba. Chytlavý rytmus a bezvadně intonující hlasy.

Autorem a původním interpretem písně je americký zpěvák Roger Miller. Skladbu v jeho podání a v podání kapely Rangers můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.