Kateřina Bolechová: Záhada wifi routeru

Wi-Fi, bezdrátový internet
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Wi-Fi, bezdrátový internet

Záhada wifi routeru aneb Signály z vesmíru – to je titulek Rozhlasového sloupku Kateřiny Bolechové.

Tuhle nad ránem mě vzbudil podivný zvuk, respektive melodie. Potmě jsem vstala a šla propátrat pokoj. Zvuk se linul od mého stolu s počítačem, ale po chvilce ustal.

Za pár dní se ta samá situace opakovala, neznámá, celkem příjemná melodie. Usoudila jsem, že strůjcem melodie je wifi router, tedy takové to zařízení, díky němuž se můžu připojit k internetu a mám ho za počítačem na stole.

Nakonec jsem zavolala synovci, který těmhle věcem rozumí, a zeptala se ho, jestli je možné, aby se router takto melodicky projevoval, třeba nějaká aktualizace či něco naprosto jiného.

Řekl mi, že v žádném případě ne. „Hm, tak to je divný“, vrtalo mi hlavou. Začala jsem stůl znovu prozkoumávat, když jsem si všimla svého celkem nového stojánku na tužky, ve kterém jsou zabudované hodiny s budíkem.

Vzala jsem ho do ruky a po krátké manipulaci se ozvala ona záhadná melodie, která mě naštěstí vzbudila jen párkrát. Ano, při nastavování hodin se mi podařilo nařídit budík na čtvrtou hodinu ranní, takový já jsem technický talent.

A bylo po záhadě, ne wifi router, ale obyčejný budík. Avšak musím přiznat, že jsem byla trochu zklamaná, jelikož jsem si myslela, že jsem přinejmenším zachytila signály z vesmíru nebo aspoň objevila jistý druh špionáže. No nic, tak třeba příště.