Kapr v houbové remuládě

K podzimu patří výlovy, a tak se určitě hodí připravit nějaké dobré rybí jídlo. Kulinář Petr Stupka, autor pořadu Kuchařské čarování, nabízí svůj recept na kapra v houbové remuládě.

Ingredience
  • 800 gramů kapra
  • 250 gramů majonézy
  • 350 gramů nakládaných kyselých hub
  • menší cibule
  • sůl
  • citronová šťáva
  • olej

Záleží jenom na vás, zda bude remuláda spíše majonézová, nebo převládnou houby. Já osobně výrazný nálev z hub zašlehám do majonézy a přidám i několik jemně posekaných hub, případně cibulku a další zeleninu, je-li součástí zavařených hub. Ostatní houby pak nechám na samotné ozdobení pokrmu.

Filety z kapra osolte a nechte hodinku proležet. Potom maso osušte papírovou utěrkou a zprudka opečte na oleji, nebo potřete olejem a pečte na grilu. Stačí poměrně krátká úprava.

Ještě teplé maso pokapejte citronovou šťávou, nebo octem a po chvíli, až vychladne, ho vložte do připravené remulády. Dělám to zpravidla tak, že nechám kůži z filetu navrch, aby zůstala čistá, a celý spodek ryby leží v remuládě. Takto upravenou rybu nechte do druhého dne dobře zakrytou proležet v lednici.

Podávejte na listech salátu s opečenými toasty, dozdobte malým rajčátkem a houbami.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.