Jiří Březina starší: Kalhoty

8. červen 2021

Koupil jsem si kalhoty. To samozřejmě není žádná senzace, ale poslouchejte dál.

Mám už několik let lehké a poddajné tříčtvrťáky. Jsou tak pohodlné, že z nich v létě skoro nevylézám, a při počtu těch let je to na nich znát. Proto jsem zajásal, když jsem je objevil na e-shopu. Oni je ještě dělají! A bez váhání jsem odklikl „Koupit“.

V balíčku mě ale čekala studená sprcha. S těmi starými měly nové kalhoty společné jen jméno. Místo měkké látky jsem držel v ruce tuhou hmotu, která ohebností připomínala plech a povrchem smirkový papír číslo 80. Zvažoval jsem, jestli si na ně zkusím zvyknout, nebo jestli je mám rovnou vrátit.

Žádost o hodnocení nákupu, která mi přistála v mailu, si nemohla vybrat lepší chvíli. Chcete hodnocení, budete ho mít! - zasyčel jsem a těšil se, jak výrobci tu kalhotovou zradu vytmavím. Mimochodem, česká firma.

Ale než jsem to stačil dopsat, vztek mě přešel. Konec konců ty staré kalhoty udělali bezvadně, tak bůhví co v tom je.

A tak jsem hodnocení neposlal a problém popsal přímo výrobci. Nesliboval jsem si od toho víc, než paušální odpověď reklamačního oddělení, jak je ten případ mrzí a že mi vrátí peníze.

Místo toho jsem dostal dlouhý dopis přímo od majitele. Kromě omluvy v něm bylo povídání o tom, jak je vypekl dodavatel materiálu, jak na ně prší stížnosti a jak jsou z toho nešťastní. A na konci stála nabídka, že mi kalhoty vymění, sice za nový model, ale ze stejného materiálu, který se mi osvědčil.

Slib splnili a poslali mi kalhoty, za které jsem jim všechno odpustil. V jedné věci ale pravdu neměli. Ten nový materiál není stejný. Je lepší.

Spustit audio

Související