Jaroslav Kohout naučil první taneční kroky mnoho Jihočechů, pak je začal vozit za hranice

12. říjen 2019

Kamarádi o něm říkají, že na co sáhne, to se mu podaří. On sám s úsměvem přiznává, že je životním optimistou a i původně nevýhodnou situaci bere jako výzvu, která ho vždycky posune dál.

Jaroslav Kohout je vystudovaný strojní inženýr, který společně s manželkou Danou naučil první taneční kroky mnoho Jihočechů. Více než třicet let vedli v kraji taneční kurzy pro mládež i dospělé. Jako držitelé titulu federálních vicemistrů v latinskoamerických tancích měli co předávat.  

S hudbou byla spojená i další aktivita Jaroslava Kohouta. Deset let vlastnil hudební nakladatelství, ve kterém vydával třeba i desky Josefa Laufera nebo skupiny Golem.

Po sametové revoluci využil svých zahraničních kontaktů a začal vozit Čechy za krásami Rakouska. Ve vnímání českých turistů za hranicemi vidí velkou proměnu. „Když jsme tam začali jezdit, Češi neměli tak luxusní auta, dokonalé vybavení, oblečení, neutráceli tolik a ze začátku neměli takovou úctu, trochu nad námi ohrnovali nos,“ vzpomíná.

Čtěte také

„Dnes už se to ale naprosto srovnává a čeští turisté patří mezi vyhledávanou skupinu. Roli hraje i to, že vzhledem k našemu naturelu se Češi rádi předvedou. Dávají vysoké spropitné a užívají si to víc než třeba Belgičané nebo Holanďané,“ dodává.

V posledních téměř dvaceti letech tráví Jaroslav Kohout vždy část roku v oblasti Ski Amade, kde rakouskému kamarádovi pomáhá s pronájmem apartmánů především českým hostům. Sem za ním přijíždí mnoho známých, kterým se snaží ukázat krásy toho, co on miluje nejvíc – lyžování a cykloturistiky.

Po zbytek roku ale Jaroslav Kohout stále žije v jihočeských Strakonicích, kde se zavírá do své dílničky a věnuje se zatím poslednímu koníčku, práci se dřevem.

Spustit audio

Související