Hity Rolling Stones v podání mnichovských i londýnských filharmoniků, včetně (I Can´t Get No) Satisfaction
26. července oslaví kulatou osmdesátku fenomén rockové hudby, výjimečný zpěvák, autor i celebrita a vůdčí člen Rolling Stones, po Beatles druhé nejslavnější kapely všech dob, Sir Mick Jagger. Mimořádnému autorskému talentu dvojice Mick Jagger – Keith Richards vzdáme poctu i v necelé půlhodince Vlídných tónů, neboť vám zahrajeme několik velmi slavných skladeb Rolling Stones v orchestrální úpravě.
Začneme s Mnichovskou filharmonií, která je v současnosti jedním z nejváženějších evropských hudebních těles s velmi dlouhou a úctyhodnou historií. Ovšem i v její diskografii můžeme najít projekty, které rozhodně míří ven z teritoria klasiky spíše do středu rockové hudby.
Tak v roce 1992 natočila Mnichovská filharmonie řízená Leonem Ivesem (to je pseudonym pro Wolfganga Tiepolda) speciální kolekci hitů Rolling Stones.
Strůjcem úspěchu Rolling Stones v šedesátých let byl manažer a producent Andrew Loog Oldham. Ten natočil s najatými studiovými muzikanty v roce 1966 zajímavé album složené z písniček Micka Jaggera a jeho přátel. Několik ukázek pro vás máme, včetně superhitu (I Can´t Get No) Satisfaction.
A vše důstojně završí Pocta Lady Jane, Lady Jane Tribute v podání londýnského Royal Philharmonic Orchestra.
Související
-
Sir Mick Jagger slaví osmdesátiny, a tak zahrajeme rané syrové songy Rolling Stones i písničky jemné
Bylo pondělí 26. července roku 1943, když v anglickém Dartfordu přišel na svět Michael Philip Jagger, zpěvák a vůdčí postava druhé nejslavnější rockové kapely historie.
-
Různé nálady světoznámého orchestru Jamese Hansiho Lasta, včetně té letní i s Biscayou
Vlídné tóny přináší hudbu pro zklidnění, relaxaci i dobrou náladu. Tyto požadavky může splnit kapelník James Last, velká hvězda populární hudby druhé poloviny 20. století.
-
Hudební pocta Slečně Marplové a také superrychlé plachetnici, potažmo značce whisky
První instrumentálkou pořadu Vlídné tóny se vypravíme do světa detektivek. Zazní melodie k populárním filmům a detektivním příběhům Miss Marple, tedy Slečny Marplové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka