Hana Hosnedlová: U řeky

10. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Koupání v Hostivařské přehradě
0:00
/
0:00

Raději se chodím koupat do rybníka nebo řeky než na úhlednou plovárnu s tyrkysově zbarveným bazénem. Mám pocit, že příroda přece jen poskytuje více soukromí a koupání v tomto prostředí mi připadá tak nějak víc intimní.

Ale ani zaplněné trávníky a pláže u řek ve městě nejsou to pravé ořechové. Nicméně z úsporných časových důvodů se sem občas vypravím. Číst se v tom šrumci příliš nedá, a tak pozoruju lidi kolem sebe...

Vedle se na dece se vyvaluje sportovec středních let, který okázale dává na odiv své svaly a souměrné hnědé opálení. Zpod módních slunečních brýlí ale bedlivě sleduje procházející štíhlé dívky v úsporných bikinkách.

Přímo přede mnou je rodinka se dvěma malými dětmi, na které upocená maminka nepřetržitě ječí, vyndavá a zandavá jídlo, pití, hračky, zatímco tatínek si spokojeně pročítá noviny.

Vpravo mladá dvojice vleže na břiše nadšeně probírá blížící se zájezd na Maledivy. Tlustá paní se zplihlou trvalou se nijak neostýchá vyvalit své tukové pneumatiky navlečené do dvoudílných jasně tyrkysových plavek.

Vedle sedící pán ji setře odsuzujícím pohledem, a když vstane, snaží se bez úspěchu zatáhnout pěkně se kulatící bříško. Opovržlivě se ale ohlédne po mladíkovi s četným tetováním a ušním boltcem plným kovových náušnic. Trojice kluků vsedě mastí hry na mobilech a nevšímají si nejen svého okolí, ale ani sebe navzájem.

Kolem projíždí blonďatý klouček na dámském kole, takže šlape vestoje. Ani s řídítky si není příliš jistý, takže v momentě, kdy se chce vyhnout sebevědomě kráčející krasavici, vybočí z cestičky a padá i s kolem do vody. Nastává okamžik zděšení, výkřiků a do vody na pomoc chlapečkovi lokajícímu hnědou říční vodu se vrhá – onen tetovaný mladík s kilem náušnic na uchu...

autor: Hana Hosnedlová | zdroj:
Spustit audio

Související

  • Hana Hosnedlová: Japonka

    Mám spoustu přátel a kamarádů po celém světě. Zvláštní místo mezi nimi zaujímá přítelkyně z Japonska. Jmenuje se Megumi Kimura Asakura, je učitelkou hry na piáno.

  • Hana Hosnedlová: Opalování letos

    Miluju sluníčko. Bohužel, moje světlá blondýnkovská pleť už tak moc ne. Obvykle protestuje už při prvních teplejších jarních paprscích.

  • Hana Hosnedlová: Koně

    Odjakživa zbožňuji koně. Obdivuji jejich ušlechtilost a krásu. Jsou pro mne symbolem volnosti – když běží s větrem o závod s vlající hřívou. Jsou prostě úžasní!

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.