Favoritka vodáckého závodu do cíle doplavala, badmintonistce přebrala soupeřka kluka

Vodáci v Českém Krumlově, na snímku předseda SK Vltava Tomáš Palouda
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vodáci v Českém Krumlově, na snímku předseda SK Vltava Tomáš Palouda

Anežka Paloudová jako lamač pádel, netradiční motivace indické badmintonistky, jihočeské sportovní osobnosti přejí hlavně zdraví. To vše v silvestrovských Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Celý rok byl pořad Sportovní ozvěny vaším průvodcem po jihočeských sportovištích. Na Silvestra si připomeneme i veselé chvilky. A že jich bylo… Třeba vám budeme vyprávět o tom, jak křehká dívenka Anežka Paloudová zlomila pádlo.

Sjezdařka na divoké vodě Anežka Paloudová patří mezi nejlepší české, evropské a teď už i světové závodnice. V roce 2018 se jí na vodě přihodila nehoda, kterou ze břehu viděla její sestra Karolína. „Já jsem zrovna kolem ní běžela po břehu a říkala jsem si: Ježiši, co dělá? Ona se na nás tak koukla, nasadila si to pádlo zpátky a prostě jela dál. Tak jsem dál fandila, co to šlo, i když nakonec nedojela,“ vyprávěla.

Anežka Paloudová už se zážitku jen směje, i když v první chvíli to moc velká legrace nebyla. „V závodě jsem patřila mezi favoritky, ještě v polovině jsem byla na vedoucí pozici a pak se mi pádlo rozdělilo na list a žerď,“ popsala.

Přesto se rozhodla závod dojet. „Dojížděla jsem tak, že jsem každých padesát metrů nasazovala list na žerď, abych mohla pádlovat. I tak jsem na posledním mezičase byla asi na třetím místě. No, a potom jsem se převrátila, tak jsem nakonec plavala asi 200 metrů do cíle,“ dodala.

Zapomněla na zranění

Úsměvné byly ve světě sportu i další situace, třeba když Radek Votava, trenér českokrumlovských badmintonistek, oslovoval posilu, která dorazila až z Indie. „Ona je fakt menší než síť, má 155 centimetrů, ale na kurtu si dokáže zjednat neuvěřitelný respekt třeba i proti chlapům,“ připomněl.

Doplnil příhodu, kdy indická badmintonistka neměla hrát kvůli zranění. „Do haly přišlo přes sto lidí, tak mě vzala stranou a řekla, že hrát bude, že je tam skvělá atmosféra a navíc že jí soupeřka přebrala kluka, tak má motivaci.“

Přání sportovních legend do nového roku

Dvě veliké osobnosti jihočeského sportu posílají jednotlivcům i týmům přání do roku 2019. Nejprve dáma, olympijská vítězka Kateřina Neumannová: „Aby byli především zdraví, bez toho sportovat nejde. A pak aby se jich drželo trochu toho štěstí, protože k tomu, aby člověk porazil jiné sportovce ze světové špičky, musí mít kromě formy a výkonosti i trošku štěstí.“

A přání do roku 2019 připojuje také legendární hokejový útočník, dvojnásobný mistr světa, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a medailista z olympijských her Jaroslav Pouzar: „Hlavně, aby svazy na ně myslely, aby jim posílaly peníze a aby byli zdraví a jejich výsledky byly lepší a lepší.“

Spustit audio

Odebírat podcast

Související