Českobudějovický klub Orca vychovává vodní pólisty. Má hráče i v reprezentaci

1. prosinec 2025

Architektonický skvost Jihočeského kraje, plavecký stadion v Českých Budějovicích, využívají vodní pólisté. Klub Orca vedou trenéři Ladislav Ptáček a Zdeněk Poustka. Sportovní ozvěny je zastihly během miniturnaje.

„Dva hráči z našeho týmu hrají první ligu do dvaceti let za nejlepší tým v republice, za Strakonice. Jeden je dokonce v reprezentaci, druhý na ni, doufejme, klepe. S těmito hráči se tedy ostatní potkávají na miniturnaji, dostávají od nich rady a vidí, že i z našeho týmu se mohou dostat vysoko,“ připomíná Ladislav Ptáček.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.