Dvě novinky od Jižanů a oslava devadesátin křídlováka Jaroslava Hrubeše

6. leden 2022

Devadesátiny oslavil 4. ledna v plné svěžesti křídlovák Jaroslav Hrubeš z Netolic. Mezi muzikanty je unikátem, protože v tomto věku, který by mu nikdo nehádal, stále hraje. Byl dlouholetým členem původní Netoličky a v rozhlasovém hudebním studiu s ní nahrál mnoho písní.

Jaroslav Hrubeš nehrál pouze s Netoličkou. Nejčastěji vypomáhá s Babouky a se Šumavankou, občas zaskočil ve Skalačce a nesčetněkrát s různými menšími kapelami. Přejeme, ať mu zdraví, dosud tak pevné, co nejdéle vydrží.

Na sklonku roku minulého vyšlo nové album Jižanů. Jmenuje se Od srdce a najdete na něm jednu zdařilou orchestrální polku a čtrnáct krásných lidových písniček v nových nápaditých úpravách. Polka Ku Praze pořad Dechovkovinky otevírá, na závěr si můžete poslechnout orchestrálku Jehnická polka.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...