Zdeněk Voráč
Sestavuje pořad Písničky pro radost a připravuje magazín Dechovkovinky.
Mou hlavní prací v Českém rozhlase České Budějovice je odbavování nejposlouchanějšího pořadu jihočeského rozhlasového éteru – Písniček pro radost. Spočívá v každodenním sestavování pořadu z mnoha desítek gratulací od našich posluchačů jejich příbuzným a známým a konečném výběru hudby (dechovky) s přihlédnutím ke konkrétním přáním.
Dále připravuji a provázím slovem magazín Dechovkovinky (o dechovce a lidech kolem ní), který se vysílá každý čtvrtek od 18.30 hodin.
Má spolupráce s rozhlasem začala v květnu 1999, kdy jsem jako externista převzal po Vojtěchu Prokešovi přípravu a brzy i moderování pořadu Profil. V roce 2003 jsem začal (stále externě) připravovat Písničky pro radost, nastálo jako hudební redaktor jsem zaměstnán od 1. ledna 2004.
Předtím jsem pracoval jako učitel (hlavně českého jazyka) na Integrované střední škole obchodní v Českých Budějovicích, velmi krátce jsem působil i na ZŠ Dukelská v Českých Budějovicích.
Hudba, především dechová, mě provází od raných dětských let. Vždy jsem tíhnul k bicím. Už ve 12 letech jsem se stal řádným členem dechové hudby Amati Sedlčany. Přes taneční orchestr Variace, taneční orchestr M+M, skupinu Axiom a beatové skupiny Static a Duel jsem se dostal v září 1988 k Baboukům, s nimiž bubnuji a zpívám dosud.
Spolupracuji též s Velkým dechovým orchestrem města České Budějovice. Příležitostně hudbu i tvořím, především úpravy lidových písní, ale nějaká vlastní tvorba už se také najde.
Jinak miluji hlavně tzv. vážnou hudbu, chodím i na koncerty jazzu, ale nevyhýbám se ani lehčím žánrům (pokud se v nich najde „hlava i pata“). Další mou velkou zálibou je cestování, hlavně po přírodních krásách celého světa. A nikdy si neodpustím každoroční lyžování v italských Dolomitech.
Všechny články
-
Dvoje bubenické narozeniny ve světě dechovky. Slavilo se u Rožmitálské Venkovanky i Keramičky
V úvodu Dechovkovinek ještě jednou připomeneme devadesátiny stále vitálního herce a zpěváka Josefa Zímy, které oslavil 11. května. Zazpívá méně známou polku Karlův most.
-
Josef Zíma si získal velkou oblibu nejen u posluchačů populární hudby, ale i dechovky
Hlavní postavou Dechovkovinek bude čerstvý devadesátník, zpěvák a herec, který českou dechovku proslavil měrou vrchovatou – Josef Zíma. Oslavu jubilea zahájíme Šumařinkou.
-
Nad všechny těžkosti se dokázal povznést a svůj talent uplatnil ve výtvarném a hudebním umění
V Dechovkovinkách připomeneme tvorbu nedávno zesnulého lidového hudebního skladatele Jana Bušty z Frahelže.
-
Před 110 lety zemřel kolínský kapelník a skladatel František Kmoch
Také v Dechovkovinkách se připojíme k pondělní oslavě 80. narozenin oblíbeného herce Josefa Dvořáka. Z dalších osobností připomeneme například Františka Kmocha.
-
Starostovic holka Berta, Dva kamarádi, Jarní květina, U jezera. Dechovkové vzpomínky i pozvánky
Dechovkovinky zahájíme vzpomínkou na klarinetistu Petra Svobodu. Zemřel nečekaně ve věku 73 let. Byl členem Veselky Ladislava Kubeše, ve které působil od samého počátku.
-
Dechovky, které připomenou Adu Doška, ale také Ludmilu Fukovou a Ladislava Roma
Dechovkovinky začnou hudební oslavou jubilea špičkového trumpetisty Vlado Kumpana. Rodák ze slovenské Skalice spolupracoval s celou řadou špičkových orchestrů.
-
Pro náladu, Bludný kámen, Jihočeské louky. Dechovky k narozeninám a jako pozvánky na akce
Na úvod Dechovkovinek popřejeme k nadcházejícímu jubileu vše nejlepší zpěvačce Ivaně Stellnerové. Dlouholetá houslistka Jihočeské filharmonie velmi ráda zpívá s dechovkami.
-
Viktor Preiss zpívá polku Až já půjdu do nebe, k tomu zazní několik dalších dechovek
Herec Viktor Preiss oslavil nedávno 75. narozeniny. A protože velice rád zpívá lidovky, zahájíme pořad Dechovkovinky polkou Karla Hašlera Až já půjdu do nebe v jeho podání.
-
Autor dechovek Jaromír Vejvoda napsal 82 písní, mezi nimi kraluje světový hit Škoda lásky
Na úvod Dechovkovinek zazní šestiminutová směs polek jako vzpomínka na jednoho z nejlepších českých autorů dechovky. Uplyne totiž 120 let od narození Jaromíra Vejvody.
-
Cikánka a Nikdy se nevrátí. Písně Karla Vacka, který vždy bránil českou dechovku, zlidověly
Směs nejznámějších písní Karla Vacka uvede Dechovkovinky. Od narození tohoto krále české dechovky totiž uplynulo 120 let. Hudebník přišel na svět v Liberci 21. března 1902.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »