Co dělám v rozhlase:
Pro Český rozhlas České Budějovice uvádím proudové vysílání, moderuji rozhovory s hosty a pořad Zdravíčko. Mimoto připravuji několik pravidelných rubrik.
Před rozhlasem:
Moje spolupráce s Českým rozhlasem se datuje od roku 1993, s přestávkami jsem prošla redakcemi literatury, zpravodajství a publicisticky. Mezitím jsem si zkusila i práci televizní a agenturní. Každá má něco do sebe, rozhlasová mi ale učarovala nejvíc.
Co mě baví:
Léta mi dělalo potíže oddělit pracovní povinnosti od rodinných, ale s věkem se to lepší. A tak se konečně ráda starám o své blízké, o domácnost i o chalupu. A ve volném čase se snažím cvičit a plavat, chodit do přírody i za kulturou, aktivně se jí věnovat a čas od času vytvořit i něco jiného než koláč. Přesto: svoji profesi mám moc ráda a dokud nezestárnu docela, bude mi s Vámi a pro Vás potěšením...
Všechny články
-
Příběh stárnutí. Jak pečovat o seniora s úctou, respektem a láskou
Paní Tonka bývala úřednicí. Je zvyklá psát na stroji a na něm ťuká i dopisy své kamarádce Stázce. Svěřuje se s tím, že už nezvládá žít sama, chystá se do seniorského domu.
-
Nejlepší prevencí Alzheimera je zdravý spánek. Během snění se navíc probouzí imunita i kreativita
Jste ranní ptáčata? Nebo noční sůvy? Obojí je v pořádku a má na světě své místo. Podle lektora zdravého spánku Petra Ludwiga se dispozice k tomu, jak člověk spí, dědí.
-
Čtvrtina českých dětí má nadváhu až obezitu. Provází je zdravotní potíže a na další si zadělávají
Každé čtvrté české dítě se podle údajů zdravotního ústavu potýká s kily navíc. Přibližně 15 procent dětské populace trpí obezitou, dalších 10 procent má alespoň nadváhu.
-
Endometriózou trpí řada žen. Potíže vyvolává sliznice, která z neznámých příčin opustila dělohu
Endometrióza je nejčastějším gynekologickým onemocněním žen v plodném věku. Kvůli němu dokonce někdy děti ani mít nemohou. Léčba však v mnoha případech k otěhotnění pomůže.
-
Sto procent našich pacientů zemře, ale my musíme zajistit dobrý konec, říká lékařka paliativní péče
Pokud je těžce nemocný člověk v paliativní péči, bude žít déle a bude mít méně nepříjemných příznaků. To je ověřený fakt, který zdůrazňuje lékařka Veronika Helešicová.
-
Mystéria pro českého ateistu musí být jen tak akorát
Starý pohanský svátek všech mrtvých – Samhain – připadá na 31. říjma. Jmenuje se po něm i nový český, respektive jihočeský film.
-
Jak být spokojenější? Neporovnávat se, neztrácet naději a vytvořit si svůj prostor, radí Petr Ludwig
Češi jsou národ remcalů, říká Petr Ludwig. Muž, který je podle Forbesu jedním z nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích, učí lidi poradit si s životem v negativní době.
-
Lidé s diabetickou nohou někdy ani necítí, že mají v botě kaštan, říká diabetolog a podiatr
Podiatrie se věnuje poruchám nohy. Zabývají se jí zdravotníci různých odborností – chirurgové, ortopedi, neurologové, sportovní lékaři, ale především diabetologové.
-
Když ztratíte blízkého, truchlete. Pokud ale za rok nedojdete ke smíření, navštivte terapeuta
Obrázek stařečků z Pyšné princezny, kterak spolu sedí na lavičce a spokojeně melou palci na rukou, je meta, na kterou ne každý z nás dosáhne. Řada lidí stárne sama.
-
Jako sedmiletý četl Drákulu a spal s česnekem na krku. Později sám popsal tucet příšerných strašidel
Všichni je známe. Potkávali jsme je v lese, na hradech a možná i doma pod postelí. Strašidla. O tajemné bytosti se zajímá Jan Kravčík, autor knihy Česká démonologie.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »