Co dělám v rozhlase:
Pro Český rozhlas České Budějovice uvádím proudové vysílání, moderuji rozhovory s hosty a pořad Zdravíčko. Mimoto připravuji několik pravidelných rubrik.
Před rozhlasem:
Moje spolupráce s Českým rozhlasem se datuje od roku 1993, s přestávkami jsem prošla redakcemi literatury, zpravodajství a publicisticky. Mezitím jsem si zkusila i práci televizní a agenturní. Každá má něco do sebe, rozhlasová mi ale učarovala nejvíc.
Co mě baví:
Léta mi dělalo potíže oddělit pracovní povinnosti od rodinných, ale s věkem se to lepší. A tak se konečně ráda starám o své blízké, o domácnost i o chalupu. A ve volném čase se snažím cvičit a plavat, chodit do přírody i za kulturou, aktivně se jí věnovat a čas od času vytvořit i něco jiného než koláč. Přesto: svoji profesi mám moc ráda a dokud nezestárnu docela, bude mi s Vámi a pro Vás potěšením...
Všechny články
-
Čtvrtina českých dětí má nadváhu až obezitu. Provází je zdravotní potíže a na další si zadělávají
Každé čtvrté české dítě se podle údajů zdravotního ústavu potýká s kily navíc. Přibližně 15 procent dětské populace trpí obezitou, dalších 10 procent má alespoň nadváhu.
-
Endometriózou trpí řada žen. Potíže vyvolává sliznice, která z neznámých příčin opustila dělohu
Endometrióza je nejčastějším gynekologickým onemocněním žen v plodném věku. Kvůli němu dokonce někdy děti ani mít nemohou. Léčba však v mnoha případech k otěhotnění pomůže.
-
Sto procent našich pacientů zemře, ale my musíme zajistit dobrý konec, říká lékařka paliativní péče
Pokud je těžce nemocný člověk v paliativní péči, bude žít déle a bude mít méně nepříjemných příznaků. To je ověřený fakt, který zdůrazňuje lékařka Veronika Helešicová.
-
Mystéria pro českého ateistu musí být jen tak akorát
Starý pohanský svátek všech mrtvých – Samhain – připadá na 31. říjma. Jmenuje se po něm i nový český, respektive jihočeský film.
-
Jak být spokojenější? Neporovnávat se, neztrácet naději a vytvořit si svůj prostor, radí Petr Ludwig
Češi jsou národ remcalů, říká Petr Ludwig. Muž, který je podle Forbesu jedním z nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích, učí lidi poradit si s životem v negativní době.
-
Lidé s diabetickou nohou někdy ani necítí, že mají v botě kaštan, říká diabetolog a podiatr
Podiatrie se věnuje poruchám nohy. Zabývají se jí zdravotníci různých odborností – chirurgové, ortopedi, neurologové, sportovní lékaři, ale především diabetologové.
-
Když ztratíte blízkého, truchlete. Pokud ale za rok nedojdete ke smíření, navštivte terapeuta
Obrázek stařečků z Pyšné princezny, kterak spolu sedí na lavičce a spokojeně melou palci na rukou, je meta, na kterou ne každý z nás dosáhne. Řada lidí stárne sama.
-
Jako sedmiletý četl Drákulu a spal s česnekem na krku. Později sám popsal tucet příšerných strašidel
Všichni je známe. Potkávali jsme je v lese, na hradech a možná i doma pod postelí. Strašidla. O tajemné bytosti se zajímá Jan Kravčík, autor knihy Česká démonologie.
-
Uhlíři žili v zimě s rodinou v lese a vypalovali uhlí. Na jejich milíře můžete narazit i dnes
Milíř k pálení dřevěného uhlí asi většina lidí viděla v pohádce Pyšná princezna. Vědkyně Tereza Šálková jich už viděla víc, a to opravdových. Hledá je v jihočeské krajině.
-
Víte, co je hnis? Zástup mrtvých bílých krvinek, které za nás položily život, odpovídá patolog
Zánět je stereotypní odpověď organismu na poškození. Tak zní zjednodušená definice, kterou ve Zdravíčku ocitoval Josef Kult, primář patologického oddělení Nemocnice Tábor.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »