Budějovický rozhlas v létě nabídne rozhovory s hosty, detektivky s Sherlockem i tipy na výlety

30. červen 2020

Do běžného provozu se od 1. července vrací studio Českého rozhlasu České Budějovice. Končí omezení související s pandemií koronaviru a stanice nabídne také prázdninové novinky v programu.

Uplynulé čtvrtletí bylo i pro rozhlas mimořádné. Nouzový stav a následná opatření ovlivnily způsob práce zaměstnanců, dočasné změny se dotkly i programu. Podstatné ale bylo, že vysílání zůstalo v plné šíři zachováno.

„Podobně jako v jiných provozech, kde se to takříkajíc nemůže zastavit, jsme byli rozděleni do několika střídajících týmů, které se fyzicky nepotkávaly. V případě onemocnění či karantény by tak byli vždy okamžitě v záloze náhradníci, kteří zajistí chod a program stanice,“ vzpomíná vedoucí programu Českého rozhlasu České Budějovice Martin Schuster.

Část zaměstnanců mohla díky moderním technologiím pracovat z domova, přesto byla nezbytná fyzická přítomnost zprávařů, moderátorů nebo editorů. Z rozhlasového pohledu byli právě oni těmi „v první linii“.

Prázdniny o 106,4

K pátku 3. července uzavírají regionální stanice Českého rozhlasu společný program Na klidné vlně se Zdeňkem Junákem. Od 6. července se na českobudějovické frekvenci 106,4 FM vrací do obvyklého času ve všední dny od 9 hodin dopolední magazíny, tedy pořady Zdravíčko, Kuchařské čarování, Dámská jízda, Máme rádi zvířata a Zelené světy.

Od 9.45 hodin můžete v červenci a srpnu od pondělí do pátku poslouchat lázeňskou čtvrthodinku s Pavlem Kudrnou. Souvisí s rozhlasovou akcí Léto v lázních, která zahrnuje medailonky českých lázeňských měst a také víkendové přenosy z vybraných lázeňských míst po celé republice.

Dr. Watson a Sherlock Holmes

Ryze letní je i další novinka v programu. Od 6. července do 28. srpna bude Český rozhlas České Budějovice vysílat ve všední dny od 10 hodin blok nazvaný Prázdniny o 106,4. Jeho součástí budou v pondělí, úterý a čtvrtek živé rozhovory s hosty.

„Každou středu pak nabídneme detektivní rozhlasovou hru z cyklu Léto s Sherlockem. Hlavní postavou všech detektivek samozřejmě bude legendární Sherlock Holmes. Každý pátek vás pak pozveme k hodině plné písniček, tipů na výlety a zajímavé akce a také se vypravíme po jižních Čechách do míst, kde se natáčely populární komedie,“ doplňuje Martin Schuster.

K létu a prázdninám patří i dobrá kniha. V pořadu Podvečerní čtení se tak posluchači mohou těšit například na slavný humoristický román Tři muži ve člunu, klasiku z pera Aloise Jiráska F. L. Věk nebo životopisný román o slavném mimovi Největší z pierotů.

Den otevřených dveří v září

Český rozhlas České Budějovice navíc letos slaví výročí 75 let od začátku vysílání. Plánovaný velký slavnostní koncert se kvůli pandemii nemohl uskutečnit, a tak první větší akcí bude Den otevřených dveří v sobotu 19. září. Návštěvníci si budou moci tradičně prohlédnout studia a setkat se s pracovníky rozhlasu, hudební část programu nabídne mimo jiné vystoupení Budvarky a Pavlíny Jíšové.

Na podzim se také vrátí koncerty do studiového sálu. Při veřejné nahrávce tu vystoupí Milan Drobný s kapelou, Jan Spálený s Radkem Pobořilem a Ivan Hlas Trio. Budějovický rozhlas také uspořádá koncerty v krajských kulturních domech – Orchestr Gustava Broma s Dashou v Českém Krumlově 5. října, Rozhlasová tančírna s Ondřejem Rumlem v českobudějovickém Metropolu 20. října a adventní BROLN v Táboře 29. listopadu.

Spustit audio

Související