Zkuste v létě tvořit s Monikou Brýdovou i na sporáku

27. červenec 2022

„Miluju cukety a naštěstí mám kamarádky, které mě velmi intenzivně zásobují. A protože jsem veganka, moje recepty podle toho vypadají. Ale třeba cuketová pomazánka nebo takový tataráček fakt chutnají i návštěvám,“ líčí s nadšením českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová.

Do Dámské jízdy přinesla také tipy na netradiční panenky z vlny nebo zdobení kufru pro cestování. „Mám praktický skořepinový černý kufr, ale ten mají asi všichni. Tak jsem ho vyzdobila mandalami a rozhodně je k nepřehlédnutí,“ popisuje.

„A objevila jsem kouzlo speciálního papíru, který se chová a vypadá jako kůže, tak jsem svůj cestovatelský set trochu rozšířila,“ dodává Monika Brýdová. Inspirovat se jejími nápady může i vy. A fotografie svých výtvorů můžete poslat na emailovou adresu damska.jizda@cb.rozhlas.cz.

Kromě tipů na letní tvoření a cuketových receptů nabízí Dámská jízda také zastavení s Vítem Janoušem, který se věnuje pěstování jedlých květin. Celý pořad si poslechněte online.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová