Vyrobte si peříčkové náušnice nebo sluneční batiku. Inspirace Moniky Brýdové pro letní tvoření

22. červen 2022

„Letos mě okouzlily peříčkové náušnice. Jsou lehoučké a vyniknou u krátkých vlasů,“ vysvětluje českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová, proč má doma tento šperk snad v barvě každého oblečení.

A dodává, že nutně nemusíte oškubat slepice, řada exotických peříček je totiž k dostání v obchodě. Dokonce se dají i dobarvovat. A vy pak už jen můžete experimentovat.

Podobné je to se sluneční batikou. „K té ovšem potřebujete, aby slunce svítilo minimálně jednu hodinu,“ poznamenává Monika Brýdová. Hitem jsou ale i domečky, k nimž postačí zbytky hranolů dřeva. „Zkrátka si můžete užít tvořivé léto,“ dodává.

Inspirací vám mohou být nejen její fotografie, ale i rozhlasový pořad Dámská jízda, kde Monika Brýdová podrobně popisuje své letní tvoření. Dále se v magazínu vypravíme na soukromý hrad Hauenštejn a chybět nebudou tipy, jak podpořit svou imunitu.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...