Vánoční vločky písniček a vzpomínek Václava Hudečka, Dashy, Ivana Hlase nebo Jana Kříže

24. prosinec 2021

Sváteční vzpomínky osobností české hudby spojené s jejich skladbami nabízí speciální hodinové pásmo Vánoční vločky písniček a vzpomínek. Pro Štědrý den ho sestavil hudební redaktor Jiří Kasal.

Uslyšíte vzpomínání houslového virtuosa Václava Hudečka na Rožmitál pod Třemšínem, působiště Jakuba Jana Ryby, nebo vyprávění generálního vikáře českobudějovického diecéze Davida Henzla o tom, jak on prožívá Štědrý den.

Populární zpěvačka Dasha zavzpomíná na Vánoce svého mládí, rockový písničkář Ivan Hlas na to, jak obdarovával knížkami své bližní, a muzikálová hvězda Jan Kříž na to, jak si pro sebe objevil Vánoce.

Zpěvák – světoběžník, jindřichohradecký rodák Jiří Hromádka vypráví, jak trávil Vánoce na zaoceánské lodi, a důležitá postava jihočeského folku Luboš Hrdlička vzpomene, jak prožíval dětské Vánoce. A všechno doprovodí ke všem zmíněným osobnostem vztahující se písničky.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová