Spolkový dům, Armáďák, Slavie. Budějovické společenské centrum projektoval pro německý spolek český architekt
Park v Dukelské ulici v Českých Budějovicích býval zahradou, na jejímž konci se rozkládala městská plovárna. Tam, kde vede nyní hlavní silnice, bývaly tenisové kurty a hřiště.
V nedělním Vltavínu vás pozveme na májovou procházku centrem Českých Budějovic. Díky archivním záznamům si totiž užijeme něco jako stroj času a poodhalíme historii kulturního domu, který dnes známe jako Slavii, a přilehlého parku v Dukelské ulici.
A historie je to nadmíru zajímavá. Dozvíte se například, že budějovické kulturní a společenské centrum projektoval pro německý spolek český architekt. Pořad si poslechněte online.
Související
-
Kolem těšínského pramene rozvěšovali vyléčení lidé své obvazy a berle
Už jste byli někdy v Těšíně? Ovšem nikoliv v Polském nebo Českém, ale v jihočeském? Pokud ne, máte ideální příležitost se tam s námi vydat v novém díle magazínu Vltavín.
-
Lázně u pramene u Svaté Voršily si poutníci oblíbili, ale nepřála jim vrchnost
Ve Vltavínu se vypravíme ke Svaté Voršile u jihočeského Zborova, což je místo, kde před třemi staletími stály jedny, dnes už dávno zapomenuté lázně.
-
Vilémův dřevěný most u Boršova byl budějovickým radním trnem v oku
Ve Vltavínu se redaktor Zdeněk Zajíček vydá s archivářem Danielem Kovářem proti proudu času a hlavně proti proudu Vltavy. Poslechněte si, jaké byly osudy boršovského mostu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.