Rybář Jakub Vágner se za úlovky vydává do těch nejexotičtějších končin světa

14. květen 2020

Je držitelem několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb a zřejmě nejslavnějším českým rybářem. Jakub Vágner si ale zaslouží i označení cestovatel a dobrodruh, protože na úlovky rozhodně nečeká jen v rodné zemi.

První rybářské krůčky dělal Jakub Vágner i na jihočeské Orlické přehradě, odkud dodnes rád tahá sumce. Zároveň patří mezi propagátory metody „chyť a pusť“, to znamená, že zrovna tak rád ryby do vody zase vrací.

Zajímavostí je, že původně měl rybář do vínku napsáno něco úplně jiného. Zdědil hudební vlohy po předcích, mimo jiné po otci Karlu Vágnerovi. A když si vzpomenete, jak kapelník doprovodné skupiny Hany Zagorové v písničce Hej mistře basů bravurně válí na kontrabas, divíte se, jak se Jakub dostal k rybám. Kdo ho vzal na ryby poprvé?

Nejen to se dozvíte v rozhovoru, který vznikl ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice.

autor: Český rozhlas České Budějovice
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.