Profesionální zpěvačkou jsem nikdy být nechtěla, říká Líba Štěrbová
Amatérská zpěvačka Libuše Štěrbová vzpomíná na své hudební začátky.
„Už v mateřské škole jsem zpívala paním učitelkám a tenhle zpěv, v podstatě pro legraci, přešel časem do účasti na různých pěveckých soutěžích,“ říká Libuše Štěrbová.
„Když jsem pak začala studovat střední pedagogickou školu, tak jsem se vrhla na hraní divadla i zpěv. A zároveň jsem se seznámila se zvukařem, který v té době zvučil Nezmary a ten mi dohodil účinkování v kapele Louže, ze které právě odešla zpěvačka,“ přibližuje angažmá v jedné z mnoha jihočeských folkových kapel.
„Zpívala jsem s nimi až do čtyřiadvaceti let, obráželi jsme tenkrát různé soutěže, Portu, byla to krásné období,“ dodává. „Ale pak jsem se vdala a zpěv jsem na čas opustila. Ne, že bych musela, ale už se mi prostě zpívat nechtělo,“ uzavírá.
V posledních letech můžete Libuši Štěrbovou slyšet zpívat pravidelně každé úterý večer. V ten čas totiž vystupuje se svými kamarády v jedné hospůdce nedaleko českobudějovického náměstí.
A její vyprávění o životě a radosti z muziky si můžete poslechnout v našem pořadu Jihočeši.
Související
-
Samuel Vašin, nejmladší duchovní Československé církve husitské
Třiatřicetiletý duchovní bydlí na rozhraní západních a jižních Čech – na faře v Horažďovicích. Věnuje se nejenom kněžské práci, ale i spoustě dobročinných aktivit.
-
Zúčastnil se 14 mistrovství světa v muškaření, vydává ale také režimem zapovězené knihy
Sportovní rybář, nakladatel, parazitolog. Zdánlivě nesourodé oblasti spojuje ve svém životě Karel Křivanec, který byl také vedoucím české reprezentace v muškaření.
-
Milan Koželuh zná Novohradské hory jako nikdo jiný, jednomu místu se ale vyhýbá
„Přišli jsme do Stříbrných Hutí přesně v den, kdy zezlátlo listí na stromech a začalo opadávat,“ vzpomíná Milan Koželuh na jedno podzimní odpoledne v Novohradských horách.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.