V Českém rozhlase České Budějovice v současnosti pracuji jako redaktor publicistiky. Spolupodílím se na některých programových řadách a rubrikách, například Jihočeši, Přímá řeč nebo O knihách s knihovnicí, a natáčím příspěvky pro vysílání.
Narodil jsem se v Praze v roce 1971 a během svého života jsem vystřídal celou řadu bydlišť i zaměstnání. V roce 1992 mne osud zavál do jižních Čech, které se od té doby staly mým domovem.
V roce 2002 jsem nastoupil do českobudějovického studia Českého rozhlasu. Po několikaměsíčním pobytu v redakci zpravodajství jsem se stal redaktorem v redakci publicistiky. Za tu dobu jsem se novinářsky věnoval celé škále témat, mimo jiné jsem od roku 2005 do roku 2011 natáčel seriál Kořeny, který vycházel i knižně.
V práci se rozhodně nenudím; pokud si potřebuji vyčistit hlavu a na chvíli vypnout, rád sáhnu po nějakém comicsu nebo se vydám na pěší výlet. Mezi mé oblíbené destinace patří zřícenina Karlshausu u Purkarce, přírodní památka Černýšovické jalovce nebo kostelík sv. Rozálie u Bernartic.
Všechny články
-
Náš předek byl francouzský voják, vypráví se v mnoha rodinách. Příběhy ale často nelze potvrdit
Asi každého trochu zajímá, kdo byl jeho prvním předkem, zakladatelem rodu. Mnohdy o tom v rodinách kolují fámy, pohádky, báje a pověsti.
-
Časový limit pro vystoupení na jednání zastupitelstva v Protivíně je nezákonný, rozhodl soud
Českobudějovický krajský soud rozhodl, že vedení města Protivín nezákonně zasahovalo do vystupování opozičního zastupitele Milana Mráze (Hnutí za levnou vodu v Protivíně).
-
Netradiční vánoční dárek dostal astronom Martin Mašek. Na Štědrý den objevil kometu
Po téměř čtvrtstoletí objevil další Čech kometu. Nadlouho posledním úspěchem byla kometa objevená jihočeským astronomem Milošem Tichým z observatoře na Kleti v říjnu 2000.
-
Humoristická kniha Ako som vozil Kórejcov od slovenského řidiče autobusu má brzy vyjít v češtině
Ondrej Sokol ze Slovenska se živí jako šofér autobusu a zážitky ze své profese sepsal do humoristické knihy Ako som vozil Kórejcov. Ta by se měla dočkat českého překladu.
-
Guláš, Řízek, Pračka, Pivo, Smrtka, Hříšný, Schod. I taková příjmení nosí lidé v Česku
Desetitisíce příjmení se používají v Česku. Některá jsou běžná, například Novák či Novotný pro toho, kdo přišel do vsi nový. Objevují se ale i příjmení úsměvná a hanlivá.
-
147,1 milionů kilometrů. V lednu se planeta Země dostává nejblíže Slunci
S novým rokem se pomalu prodlužují dny, slunečního světla bude stále přibývat až do letního slunovratu v červnu. Čtvrtého ledna se Země ocitla nejblíže Slunci za celý rok.
-
Lín Vendelín šéfkuchařem a další. Jan Opatřil píše dětské knížky s rybími hrdiny
Spisovatel Jan Opatřil, který má na svém kontě devět dětských knížek s rybími hrdiny, je hostem Knižní hlídky. Dále rubrika představí novinky z knižního trhu.
-
Mým snem je pokořit 150 kilo, říká handicapovaný vzpěrač Michal Rokůsek. Má k tomu nakročeno
Michal Rokůsek je členem českobudějovického oddílu 1. Centra zdravotně postižených jižních Čech. Sportovec se zrakovým handicapem se našel ve vzpěračském benchpressu.
-
Lidé si v minulosti běžně měnili příjmení. Zakázalo to až nařízení císaře Josefa II. v roce 1786
Dějiny lidských jmen jsou staré jako lidstvo samo. Nejdřív vznikala takzvaná příjmí a z nich příjmení. Mezi nejstarší slovanská příjmení patří pojmenování po zvířatech.
-
Na Šumavě nemusíte v zimě jenom lyžovat. Můžete se vydat i na prohlídku zámku ve Vimperku
Na vysokém kopci nad centrem šumavského Vimperku stojí zámek, jehož součástí je i původní raně gotický hrad. Své brány má pro návštěvníky otevřené po celý rok.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »