Obchodní zónu v Táboře propojí nová silnice, má odlehčit obchvatu
11. březen 2020 17:41
Šest a půl milionu korun zaplatí město Tábor za pozemek u Sídliště nad Lužnicí. Do léta příštího roku tam vznikne nová silnice, která propojí obchodní zónu s několika supermarkety. Rozhodli o tom zastupitelé.
Komunikace má podle mluvčího radnice Luboše Dvořáka strategický význam. Bude alternativou k současnému čtyřpruhu, který je součástí obchvatu města.
„Po tom obchvatu jezdí desítky tisíc vozidel. Pokud by se nám podařilo přes louky propojit supermarkety, mohli bychom vytvořit jakýsi odlehčovací pruh, kudy by třeba mohla přijíždět i zásobovací nákladní auta, aniž by se točila u kruhového objezdu,“ popsal.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Ubytování na festivalech? Ceny stoupají někdy až šestinásobně, organizátoři tvoří levnější alternativy
-
Venkov prochází změnou – lidé odejdou a pošlou místo sebe peníze na obrovité domy, říká antropolog
-
Česko se musí lépe připravit na extrémní počasí. Překážkou je slabá koordinace, říká Janáč
-
Sinner obhájil titul na Wimbledonu. Ve finále udolal Zvereva ve čtyřech setech