V Českém rozhlase České Budějovice v současnosti pracuji jako redaktor publicistiky. Spolupodílím se na některých programových řadách a rubrikách, například Jihočeši, Přímá řeč nebo O knihách s knihovnicí, a natáčím příspěvky pro vysílání.
Narodil jsem se v Praze v roce 1971 a během svého života jsem vystřídal celou řadu bydlišť i zaměstnání. V roce 1992 mne osud zavál do jižních Čech, které se od té doby staly mým domovem.
V roce 2002 jsem nastoupil do českobudějovického studia Českého rozhlasu. Po několikaměsíčním pobytu v redakci zpravodajství jsem se stal redaktorem v redakci publicistiky. Za tu dobu jsem se novinářsky věnoval celé škále témat, mimo jiné jsem od roku 2005 do roku 2011 natáčel seriál Kořeny, který vycházel i knižně.
V práci se rozhodně nenudím; pokud si potřebuji vyčistit hlavu a na chvíli vypnout, rád sáhnu po nějakém comicsu nebo se vydám na pěší výlet. Mezi mé oblíbené destinace patří zřícenina Karlshausu u Purkarce, přírodní památka Černýšovické jalovce nebo kostelík sv. Rozálie u Bernartic.
Všechny články
-
Je tu rok 2025. Židé ale mají rok 5785, muslimové 1446 a budhisté rok dřevěného hada
Začal rok 2025 podle gregoriánského kalendáře, který se používá v českých zemích. Podle juliánského kalendáře, jehož se drží pravoslavná církev, nový rok nastane 14. ledna.
-
Člověk musí hořeti. Knižní rozhovor s želivským opatem Tajovským vychází už potřetí
Člověk musí hořeti. To je knižní rozhovor s dnes už zemřelým želivským opatem Bohumilem Vítem Tajovským. Vedla ho dvojice publicistů Aleš Palán a Jan Paulas.
-
Lidé původně nosili jenom jedno jméno, vůbec nejstarší jsou zřejmě pojmenování podle zvířat
Fenoménem se ve své době stal genealogický pořad Kořeny, který začal v roce 2005 vysílat Český rozhlas České Budějovice. Unikátní cyklus nabízíme znovu k poslechu.
-
Mysleli jsme si, že díky jednomu zvratu bude už jen lépe, ale tak to v dějinách nechodí, říká biskup
Novoročním hostem Českého rozhlasu České Budějovice byl husitský biskup Lukáš Bujna. Moderátor Filip Černý s ním probral všechno od knížek po úbytek věřících v Česku.
-
Přichází rok 2025. Čas budeme posouvat 30. března, neděle velikonoční nastane 20. dubna
Začne rok 2025 takzvaného nového stylu čili gregoriánského kalendáře. Bude rokem nepřestupným o 365 dnech a startuje ve středu 1. ledna v 0.00 hodin.
-
Díky Aristokratce v Československu se čtenáři mohou ještě jednou vrátit na zámek Kostka
Humoristickou novelu Evžena Bočka Aristokratka v Československu představuje knihkupkyně Veronika Kučerová. A rozhovor s Petrem Ludwigem, autorem knihy Konec prokrastinace.
-
Byly svatá Kateřina Alexandrijská a antická astronomka Hypatia z Alexandrie tou samou osobou?
O dvou význačných ženách, které možná ale byly jen jednou a tou samou osobou a které, nebo která, ovlivnily nejenom astronomii své doby, mluví šéfka hvězdárny Jana Tichá.
-
Poštovní skřítek Jaksemáš a zachráněné Vánoce. Životní dobroružství holčičky Penny popisuje kniha
Knihu pro děti, kterou napsala Alexandra Pageová, představuje knihovnice Helena Jelínková. Dále rozhovor se spisovatelkou Michaelou Klevisovou o její detektivce Drak spí.
-
Příprava spalovny odpadu v Písku pokračuje. Vznikne kvůli ní i nová komunikace, uvádí místostarosta
Zařízení pro energetické využívání odpadů neboli ZEVO. To je továrna, ve které se pálí odpad, čímž se vyrábí elektřina a teplo. V Jihočeském kraji mají vzniknout hned tři.
-
Co cítí skokan na lyžích těsně před rozjezdem z věže, si můžete vyzkoušet na rozhledně v Zadově
Rozhledna v lyžařském areálu Zadov na Šumavě, není obyčejná výšková stavba. Jde o bývalý skokanský můstek pro lyžaře, který přestal sloužit svému účelu před třiceti lety.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »