V Českém rozhlase České Budějovice v současnosti pracuji jako redaktor publicistiky. Spolupodílím se na některých programových řadách a rubrikách, například Jihočeši, Přímá řeč nebo O knihách s knihovnicí, a natáčím příspěvky pro vysílání.
Narodil jsem se v Praze v roce 1971 a během svého života jsem vystřídal celou řadu bydlišť i zaměstnání. V roce 1992 mne osud zavál do jižních Čech, které se od té doby staly mým domovem.
V roce 2002 jsem nastoupil do českobudějovického studia Českého rozhlasu. Po několikaměsíčním pobytu v redakci zpravodajství jsem se stal redaktorem v redakci publicistiky. Za tu dobu jsem se novinářsky věnoval celé škále témat, mimo jiné jsem od roku 2005 do roku 2011 natáčel seriál Kořeny, který vycházel i knižně.
V práci se rozhodně nenudím; pokud si potřebuji vyčistit hlavu a na chvíli vypnout, rád sáhnu po nějakém comicsu nebo se vydám na pěší výlet. Mezi mé oblíbené destinace patří zřícenina Karlshausu u Purkarce, přírodní památka Černýšovické jalovce nebo kostelík sv. Rozálie u Bernartic.
Všechny články
-
Myšlenkování v zahradách bohů, snílků a filosofů přináší poselství o věcech obyčejných
Publikaci Vladislava Dudáka představuje knihovnice Helena Chrastinová. Dále pořad přináší rozhovor o vzniku audioknihy, která zachycuje korespondenci Wericha a Voskovce.
-
V některých místech u Jordánu v Táboře se lidé necítí dobře. Vadí jim nepořádek i podezřelé osoby
Pocitová mapa. Sousloví označuje dotazník, jehož prostřednictvím města a obce zjišťují, jak by si lidé představovali rozvoj určité lokality. Využila ho i táborská radnice.
-
Muzeum Lega v Táboře je rájem pro všechny hravé lidi, bez ohledu na věk. Dá se z něj postavit cokoli
Pokud byste na jednom místě rádi viděli Sochu svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž a Tádž Mahal, můžete se vydat do centra jihočeského města Tábora, kde sídlí Muzeum Lega.
-
Funkcionalistický styl a brutalismus spojuje budova hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích
S posláním seznamovat veřejnost s astronomií vznikla v Českých Budějovicích hvězdárna. Podle ředitelky Jany Tiché ale kromě činnosti stojí za povšimnutí i samotné budovy.
-
Do života medvědů na staré Šumavě nahlédnou děti díky knize Medvídovy pohádky
Knížku pro děti Medvídovy pohádky představuje knihovnice Helena Jelínková. Dále rozhovor se Zuzanou Marií Kostičovou, autorkou knihy Kosmické stromy a magické portály.
-
Hvězdárna vyrostla na soutoku v Budějovicích ve 30. letech 20. století. Na stavbu přispívali místní
Hvězdárna na soutoku Vltavy a Malše, dnes už i s planetáriem, patří k Českým Budějovicím desítky let. Ve prospěch veřejnosti byla slavnostně otevřena 14. listopadu 1937.
-
O dětech z jiného těsta a divokých vajec napsal Lukáš Jůza sedm podivuhodných příběhů
Knihu pro malé čtenáře O dětech z jiného těsta a divokých vajec představuje knihovnice Helena Jelínková. Dále rozhovor s Alešem Palánem o událostech 17. listopadu 1989.
-
Vesmírem stále letí zlatá deska, na které je namluvena i jedna česká věta
Devátého listopadu si připomínáme 90. výročí narození amerického astronoma Carla Sagana, který byl původně planetologem a stal se posléze zakladatelem exobiologie.
-
Oznámení o uzavření kempu Radava. Oznámení o zahájení provozu kempu Radava. Co z toho platí?
Ukončení provozu, zahájení provozu. Tyhle dva navzájem si odporující články najdete hned vedle sebe na webu státního podniku Povodí Vltava, provozovatele kempu.
-
Ne všechna astronomická výročí v listopadu jsou kulatá, ale všechna jsou zajímavá
Probereme je v Jihočeském nebi s astronomkou Janou Tichou.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »