Na sportovní festival u Lipna přijedou kajakář Hradilek, šermíř Choupenitch a volejbalisté Perušič se Schweinerem

20. květen 2024

Lipno Sport Festival nabízí zdarma nejrůznější aktivity, sportovní i kulturní. Nejen Jihočeši si podle termínu dokonce plánují dovolenou. Letos se akce uskuteční od 16. do 25. srpna, přípravy má pod kontrolou ředitelka festivalu, olympijská vítězka v běhu na lyžích a pyšná Jihočeška Kateřina Neumannová.

Účast na festivalu u jihočeské přehrady Lipno potvrdil kajakář Vavřinec Hradilek. „Moc se těším na závěr prázdnin na Lipně, těším se, až si tam zasportuji v různých disciplínách, a doufám, že se tam uvidíme s mnoha lidmi,“ řekl.

Kateřina Neumannová doplnila ještě jména dalších sportovců, kteří dorazí z olympijských her v Paříži. „Budou to třeba plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner nebo šermíř Alexander Choupenitch,“ prozradila.

ČEZ Lipno Sport Festival 2024 nabídne kromě sportovních a kulturních aktivit i celou řadu odpočinkových zón. „A to samozřejmě není vše, postupně budeme uveřejňovat další zajímavosti a novinky,“ připomněla Kateřina Neumannová.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.