Strakonické vodní pólistky jsou po devatenácté v řadě mistryněmi republiky. Trenér chválí zázemí

13. květen 2024

Vodní pólistky klubu Fezko Asten Johnson Strakonice vybojovaly devatenáctý český mistrovský titul v řadě. Povedenou sezonu pro Sportovní ozvěny hodnotil předseda oddílu a trenér Marek Fügner.

„Přelomová sezona 2023-24 byla podle mě pro české ženské vodní pólo velice úspěšná. Bylo tam dvanácté místo na mistrovství Evropy, postup U16 na mistrovství světa. Příprava holek je lepší v oddílech a obecně jsou lepší soustředění, s přísunem peněz se podařilo rozhýbat činnost,“ říká Marek Fügner.

Strakonické vodní pólistky ovládly českou ligovou soutěž už po devatenácté v řadě. „Chceme si budovat základnu i pro budoucí generace, nechceme usnout na vavřínech. Ve Strakonicích vznikla nová přetlaková hala, která nám přinesla obrovský prostor, zázemí je tu skvělé,“ dodává trenér.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.