Ty nervy bych nikomu nepřál, komentoval prezident volejbalového Jihostroje zápas, který přinesl titul

29. duben 2024

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice jsou nejlepší v republice. V extralize vybojovali svůj jedenáctý titul. K jejich velkolepé jízdě v play off se vrací Sportovní ozvěny. A to dokonce s prezidentem klubu.

Jihostroj porazil ve finále extraligy Lvy z Prahy 3:1 na zápasy. Ten poslední se hrál v Českých Budějovicích a byl jen pro silné nervy. Jihostroj dokonce odvracel mečbol.

Prezident českobudějovického klubu Jan Diviš byl po finále hodně vyčerpaný. „Cítím se hodně slabě, protože ty nervy bych nikomu nepřál. Ale na závěr přišla obrovská radost a myslím si, že sport se dělá právě pro takové emoce,“ komentoval.

„Myslím, že to byl svátek volejbalu a v této chvíli jsme my a Lvi Praha nejkvalitnější týmy, finále bylo zasloužené,“ dodal Jan Diviš s tím, že Jihostroj se v příští sezoně zúčastní i Ligy mistrů.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.