Na Nový rok se slavnostním koncertem Českého rozhlasu České Budějovice, s Danem Bártou a Bromovci

1. leden 2023

Na Nový rok, v tento sváteční den, za vámi přicházíme s opravdu exkluzivním hudebním pozdravem – výběrovým záznamem ze slavnostního koncertu českobudějovického rozhlasového studia, jehož dějištěm byl loňského 12. října strakonický Dům kultury.

Znamenitý vokalista Dan Bárta, známý především z působení se skupinami Illustratosphere a J.A.R., vystoupil na pódiu před zcela zaplněným sálem spolu s výborným Rozhlasovým big bandem Gustava Broma s kapelníkem Vladem Valovičem a s jihočeskou swingovou zpěvačkou Petrou Chlebníčkovou v roli hosta. Výkony všech aktérů odměnilo publikum ovacemi vestoje.

Do tohoto koncertu vstoupíme s Bromovci a orchestrálkou Rat Race autora Quincyho Jonese. Hned po tom zazpívá Petra Chlebníčková osvědčený a letitý swingový standard pánů autorů Richarda Rodgerse a Lorenze Harta Thou Swell.

A pak už bude mít sólo hvězda večera Dan Bárta, který se s velmi spokojeným publikem rozloučil také standardem, v tomto případě autorů Jimmyho Steigera a Tommieho Malieho Looking At The World Through Rose Color Glasses, který zpíval i Frank Sinatra. V něm se už podle názvu díval na svět přes růžové brýle, za podpory Rozhlasového big bandu Gustava Broma, s nímž Dan Bárta natočil v době covidové velmi dobré album, z něhož při stavbě programu strakonického koncertu vycházel.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související