Na Nový rok se slavnostním koncertem Českého rozhlasu České Budějovice, s Danem Bártou a Bromovci

1. leden 2023

Na Nový rok, v tento sváteční den, za vámi přicházíme s opravdu exkluzivním hudebním pozdravem – výběrovým záznamem ze slavnostního koncertu českobudějovického rozhlasového studia, jehož dějištěm byl loňského 12. října strakonický Dům kultury.

Znamenitý vokalista Dan Bárta, známý především z působení se skupinami Illustratosphere a J.A.R., vystoupil na pódiu před zcela zaplněným sálem spolu s výborným Rozhlasovým big bandem Gustava Broma s kapelníkem Vladem Valovičem a s jihočeskou swingovou zpěvačkou Petrou Chlebníčkovou v roli hosta. Výkony všech aktérů odměnilo publikum ovacemi vestoje.

Do tohoto koncertu vstoupíme s Bromovci a orchestrálkou Rat Race autora Quincyho Jonese. Hned po tom zazpívá Petra Chlebníčková osvědčený a letitý swingový standard pánů autorů Richarda Rodgerse a Lorenze Harta Thou Swell.

A pak už bude mít sólo hvězda večera Dan Bárta, který se s velmi spokojeným publikem rozloučil také standardem, v tomto případě autorů Jimmyho Steigera a Tommieho Malieho Looking At The World Through Rose Color Glasses, který zpíval i Frank Sinatra. V něm se už podle názvu díval na svět přes růžové brýle, za podpory Rozhlasového big bandu Gustava Broma, s nímž Dan Bárta natočil v době covidové velmi dobré album, z něhož při stavbě programu strakonického koncertu vycházel.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...