Legendární budějovická kapela Weekend se po třiceti letech vrátila do míst, kde natáčela s Michalem Tučným

Jednou z ozdob hudebního programu letošního květnového Dne otevřených dveří českobudějovického studia Českého rozhlasu byla legendární budějovická country-rocková kapela Weekend.  

Ta vznikla v roce 1991 a z původní sestavy zbyl pouze zpěvák, kytarista a kapelník Miroslav Bartyzal. 

Weekendem prošla řada osobností jihočeské hudební scény jako Tonda Hlaváč, Viktor Porkristl, Milan Tripes, Milan Husárik, Vladimír Křešnička, Jirka Mach a jako stálý host Pavlína Jíšová. 

A ten letošní koncert skupiny Weekend byl svým způsobem návratem ke Třem lvům po třiceti letech, neboť zde tehdy pořídila památné nahrávky s králem české country Michalem Tučným. „Seznámili jsme se s Míšou Tučným na jednom bále v Metropolu“, vzpomíná v pořadu Míra Bartyzal.

Za třicet let se tohoto samozřejmě hodně změnilo. Weekend natočil ve větších časových rozestupech tři alba: Někdo jiný než jsem já, Oddechový čas a Ohlédnutí před sedmi roky. Proměnilo se nástrojové i personální složení.

Vedle kytaristy a zpěváka Miroslava Bartyzala ji tvoří hráč na akustickou kytaru Tomáš Berka, basista Roman Bizon Pacholík, bubeník Miroslav Kudrna Kučera a zpěvačka Romana Miňková. 

A malým písničkovým výběrem vrátíme do přítomnosti to letošní polední rozhlasové vystoupení kapely Weekend o sobotě dvacátého května.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.