Kuchařské čarování na placato – pizza, slané koláče, sladký frgál

21. listopad 2023

Kulinář Petr Stupka tentokrát připravil Kuchařské čarování tak trochu na placato. Nejprve připomene recept na pizzu, a to hned na několik způsobů, pak bude řeč o alsaském slaném koláči falmkuch a jihočeském sýrovém koláči. A také sladká tečka bude placatá, v podobě valašského frgálu.

autor: Petr Stupka | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Keltský zelný koláč a alsaské plněné zelí

    Kapky Jupiterova potu. Tak Římané nazývali zelí a měli ho za všelék. Také současné výzkumy prokazují velmi pozitivní účinky zelí. Zkuste z něj tedy připravit chutné pokrmy.

  • Rybízový koláč z kyšky

    Vláčný a zároveň velmi vydatný je koláč podle receptu Petra Stupky. Lehkou kyselost mu propůjčuje rybíz, takže se recept hodí na léto, ale můžete použít i mražené ovoce.

  • Recepty ze zvěřiny – zámecká paštika a masový koláč

    Podzim je ideální čas na divočinu a zvěřinové hody. Kromě guláše nebo polévky můžete vyzkoušet paštiku a jelení koláč podle Petra Stupky. Určitě vám budou chutnat.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.