Kabelkový veletrh už pošesté pomůže talentovaným dětem z jižních Čech

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na Kabelkovém veletrhu mohli lidé opět nakoupit za symbolické ceny a pomoci tak talentovaným dětem

Tradici už má v Českých Budějovicích Kabelkový veletrh. Charitativní akci pořádá redakce Deníku. Nejdřív vybírá od dárců kabelky, bižuterii a dětské knížky, poté vše prodává za symbolické ceny.

Lidé, kteří se chtějí zbavit nepotřebných věcí a zároveň pomoci dobré věci, mají možnost do konce prázdnin. Kabelky je možné darovat například na recepci Českého rozhlasu České Budějovice, v redakcích jihočeských Deníků a na dalších místech, jejichž seznam noviny každý den zveřejňují.

Samotný Kabelkový veletrh se pak uskuteční ve středu 4. září v českobudějovickém IGY centru. „Zabereme páté patro garáží, které se promění v nákupní kabelkové centrum. Začínáme v 10 hodin, ale letos chceme doplňovat kabelky po celý den, aby nepřišly zkrátka dámy, které dorazí až odpoledne. Navíc bude velké množství VIP kabelek, které jsme získali od známých osobností,“ zve Mirka Jindrová z redakce Deníku.

Kabelky, módní doplňky a dětské knihy se budou prodávat za ceny od deseti korun. „Částky jsou symbolické, ale suma, kterou vždycky vybereme, je úžasná. My ji každý rok do poslední koruny rozdělíme mezi talentované děti Jihočeského kraje,“ připomíná Mirka Jindrová.

Lidé mohou už nyní posílat tipy na děti, které by si podporu z výtěžku Kabelkového veletrhu zasloužily. Peníze pomáhají v nejrůznějších oblastech od sportu, přes umění až po programování., „Nejvíc ve mně asi zůstal příběh Petry, která je vynikající violoncellistkou, je z hudební rodiny a i díky našemu příspěvku sklízí mezinárodní úspěchy,“ dodává Mirka Jindrová.

Kabelkový veletrh se v Českých Budějovicích uskuteční už pošesté. Během uplynulých pěti let organizátoři celkem vybrali přes milion korun pro talentované děti z regionu.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související