Jako žokej čtyřikrát vyhrál Velkou netolickou, teď sám udržuje tradici zdejších dostihů

19. srpen 2019

Na závodišti v Netolicích opět poměřili síly jezdci na koních. Fotbalisté Dynama prohráli doma na Střeleckém ostrově s pražskou Slavií. Hokejisté Motoru neuspěli v Rakousku. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Netolice na Prachaticku byly dějištěm už 55. ročníku dostihového závodu. Výjimečné sportovní odpoledne mělo kvalitní účast, krásné počasí a skvěle připravenou trať nedaleko zámku Kratochvíle. 

Velká cena má v roli organizátora velkou osobnost – Karla Kučeru. Ten dobře ví, jaké to je vyhrát Velkou netolickou, ale i co starostí je s jejím zajištěním. Co takový ředitel dostihů řeší minutu před prvním startem? „Velká práce už je za mnou, teď jsou to spíš kosmetické úpravy, vždycky někde něco doladit a už to není fyzická dřina,“ popsal.

Všichni zúčastnění jsou ale podle něj před závody nervózní. Jezdci chtějí vyhrát, organizátoři chtějí, aby všechno klapalo. Nervozita ze všech spadla s prvním startem. Letošní ročník nakonec vyhrál Gejzír s jezdcem Michalem Kubíkem.

Čtěte také

Uhodnout, na který ročník vzpomíná ze všech nejvíc Karel Kučera, není zase tak těžké. „Musím se trochu pochválit, je mi 73 let a furt jsem docela fit, ale vzpomínám na ty doby, kdy jsem vyhrál Velkou netolickou čtyřikrát. Dosud mě nikdo nepřetrumfnul,“ usmívá se.

Závodiště v Netolicích je jeho srdeční záležitostí. „Proto to dělám, že k tomu mám vztah. Byla tu spousta dobrých koní, které pak běhali Velkou pardubickou, účastní se všichni trenéři z republiky, všechna velká jména. Mají to tady rádi, je to závodiště suprové, odpočinkové,“ dodává.

Zároveň ale přiznává, že pořádání dostihových závodů není zrovna snadné. „Vždycky když mám dostihy za sebou, říkám si, že už to dělat nebudu, protože už jsem starý a těžko se shánějí peníze. Byl bych rád, kdyby se toho ujal nějaký mecenáš, protože když jsou peníze, jde všechno,“ uzavírá.

Sportovní ozvěny výsledkově

Hokejisté Motoru České Budějovice podlehli v rakouském Linci domácím 1:4. Jednalo se o další z řady přípravných západů se zahraničními soupeři.

Dynamo České Budějovice, fotbal

Fotbalisté Dynama České Budějovice prohráli v pátek se Slavií Praha v první lize 0:3. Nejaktivnějším hráčem vítězů byl Milan Škoda. Přišel až v 75. minutě, dal dva góly, ale jeden mu rozhodčí po poradě s kolegou u videa neuznal. „Samozřejmě mě to mrzí, ale jak to začali řešit, tak už jsem věděl, že ho určitě neuznají. Jsem ale rád, že jsem pomohl k vítězství. My jsme od začátku dominovali a hráli jsme velmi dobře,“ komentoval.

Fotbal ve svátečním balení: Stará Hlína – Stráž nad Nežárkou 1:2, to je výsledek zápasu okresního přeboru Jindřichohradecka. Tento duel byl zařazen do projektu Můj fotbal a dostal se do televizního vysílání. Přímo na místě ho vidělo sedm stovek fanoušků. „Je to velice pěkný projekt, protože to trochu zviditelní okresní přebor. Dneska parádní atmosféra, spousta lidí, kéž by to tak bylo vždycky,“ pochvaloval si domácí Mojmír Vonka.

Ve fotbalové divizní soutěži je po dvou zápasech v čele šestibodová Soběslav. Za ní jsou druhé Přeštice a pak Doubravka s pěti body. U dna divizní tabulky je Jindřichův Hradec, ve dvou zápasech nevybojoval ani bod a má dost nelichotivé skóre 2:9.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související