Strakonický fotbal se zvedá z popela a otestuje své síly v krajském přeboru

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbal (ilustrační foto)

Strakonický fotbal padl až na úplné dno. Vlastně po krachu klubu úplně zmizel z fotbalové mapy. Teď se parta okolo trenéra Luďka Cimerhanzla snaží o návrat a je nováčkem krajského přeboru.

„Podařil se nám obrovský úspěch, protože před šesti lety jsme začínali opravdu v nejnižší soutěži po kolapsu. Dávali jsme dohromady mančaft z bývalých fotbalistů,“ připomíná trenér Luděk Cimerhanzl.

Fungovalo to, sice pomalu, ale úspěšně. Klub prošel všemi soutěžemi od té nejnižší a letos se mu po dlouholetém působení v A třídě podařilo postoupit mezi krajskou elitu.

„Já osobně si myslím, že to je velice důležitý krok. Myslím, že realizační tým i všichni hráči jsou rádi, protože nás to zase posouvá v té práci o krok výš. Dostali jsme se do krajského přeboru, kde se už budeme konfrontovat s mančafty, které mají o něco vyšší kvality,“ komentuje trenér.

O vyšších kvalitách soupeřů se fotbalisté od Otavy přesvědčili hned na úvod, když na hřišti Lomu prohráli vysoko 0:6.

A s jakou filozofií na přestupovém trhu Strakonice působí? „Stavíme na mladých klucích. Když jsem si nechal vyjet statistiku za letošní jaro, tak jsme měli v té naší soutěži nejmladší mančaft s věkovým průměrem 21 let. Myslím, že je dobrá výzva pro trenéra, že má mladý materiál, se kterým může pracovat,“ říká manažer Tomáš Kostka.

Věkový průměr trochu zvyšuje zkušený Jan Zušťák. K prvnímu zápasu nenastoupil, ale pokud mu bude sloužit zdraví, může podle Tomáše Kostky svými zkušenostmi a pojetím hry pomoci. „Myslíme si, že pořád na tom hřišti má co dát a hlavně mladí kluci by z toho měli čerpat,“ dodává.

„Absolvoval nějaké drobné léčení a bude pro mužstvo platný. Určitě ho budeme chtít nasadit. Myslím, že spousta fanoušků chodí okolo plotu, a když vidí Zušťáka v dresu, tak zaplatí vstup,“ doplnil s humorem trenér Luděk Cimrhanzl.

Fotbalisté Strakonic se poprvé doma představí v neděli v 17 hodin, kdy k Otavě dorazí Dražice.

Spustit audio
autor: Kamil Jáša

Odebírat podcast

Související