Jak se slavily Vánoce v 16. století a co řekl rozhlasu patnáctiletý Pavel Šporcl
Ve Vltavínu si opět zavzpomínáme. Čeká na vás další vyprávění Pavla Kroneisla o tom, jak se vysílalo v českobudějovickém rozhlase v 70. a 80. letech, a poté uslyšíte patnáctiletého houslového virtuosa Pavla Šporcla.
Nakonec se vypravíme do novohradského kostela a také na oslavu vánočních svátků do 16. století, kterou ve Vltavínu přiblíží Daniel Kovář ze Státního okresního archivu v Českých Budějovicích.
K poslechu zve Zdeněk Zajíček.
Související
-
Prohlídka hospodářské části kláštera ve Vyšším Brodě i příběhy herců Františka Němce a Petra Kostky
Před 110 lety se Vyšší Brod dočkal zásadní události, oficiálního spuštění elektrické železniční trati. Ta by ale asi nevznikla, kdyby se do věci tehdy nezapojil klášter.
-
Libuše Havelková se narodila v Českých Budějovicích, za války musela na nucené práce do Německa
„V Berlíně jsme byli v továrně, pak nás přestěhovali i s celou fabrikou do solného dolu, kde jsme denně fárali,“ vzpomínala herečka Libuše Havelková na své nucené nasazení.
-
Tak to doma dobře oslavte, však vy víte jak. Tato věta stála komentátora Vladimíra Váchu místo
Vladimíra Váchu si možná pamatujete z celostátního vysílání televize nebo rozhlasu, ale velkou část života strávil na jihu Čech. Dlouho pracoval v budějovickém rozhlase.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.