Jak se slavily Vánoce v 16. století a co řekl rozhlasu patnáctiletý Pavel Šporcl
Ve Vltavínu si opět zavzpomínáme. Čeká na vás další vyprávění Pavla Kroneisla o tom, jak se vysílalo v českobudějovickém rozhlase v 70. a 80. letech, a poté uslyšíte patnáctiletého houslového virtuosa Pavla Šporcla.
Nakonec se vypravíme do novohradského kostela a také na oslavu vánočních svátků do 16. století, kterou ve Vltavínu přiblíží Daniel Kovář ze Státního okresního archivu v Českých Budějovicích.
K poslechu zve Zdeněk Zajíček.
Související
-
Prohlídka hospodářské části kláštera ve Vyšším Brodě i příběhy herců Františka Němce a Petra Kostky
Před 110 lety se Vyšší Brod dočkal zásadní události, oficiálního spuštění elektrické železniční trati. Ta by ale asi nevznikla, kdyby se do věci tehdy nezapojil klášter.
-
Libuše Havelková se narodila v Českých Budějovicích, za války musela na nucené práce do Německa
„V Berlíně jsme byli v továrně, pak nás přestěhovali i s celou fabrikou do solného dolu, kde jsme denně fárali,“ vzpomínala herečka Libuše Havelková na své nucené nasazení.
-
Tak to doma dobře oslavte, však vy víte jak. Tato věta stála komentátora Vladimíra Váchu místo
Vladimíra Váchu si možná pamatujete z celostátního vysílání televize nebo rozhlasu, ale velkou část života strávil na jihu Čech. Dlouho pracoval v budějovickém rozhlase.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová