Eliška Novotná: V pohádkách se nestárne

8. únor 2023

Mám několik oblíbených seriálů, na které se dívám opakovaně, a tak jsem se hodně těšila na další řadu jednoho z nich – po tolika letech jsem v ni už ani nedoufala.

Bylo to zase skvělé a profesionální, jen všichni ti moji hrdinové zestárli, a to mě zaskočilo. To se přece nedělá, v pohádkách se nestárne! Hrdinové jsou na konci jako na začátku stejně mladí, krásní a štíhlí a kráčí svižně vstříc nadějím nových začátků.

To jenom my stárneme a ztrácíme jiskru v oku, přeci! A také se ti moji hrdinové změnili i jinak – říkají a dělají občas něco jiného, než bych od nich očekávala. Jsou unavení, pletichaří, kolabují – i je život „obrousil“. Co mi to udělali?

Samozřejmě, že mi to nedá a pustím si nynější řadu „mého“ seriálu znovu, leč se smutkem a pochybnostmi – že by byl ze skutečného života?

autor: Eliška Novotná | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Eliška Novotná: Pořád je devět

    Věděla jsem, že když mám vše stihnout, musím z domova vyrazit v devět ráno. Docela mi šlo všechno od ruky a osm padesát pět jsem si nazouvala botky.

  • Eliška Novotná: Cena dárku

    Vyrostla jsem v přesvědčení, že o ceně daru se nemluví. Že je to neslušné a kdo toto pravidlo poruší, dopustí se „fópa“. Proto pečlivě odstraňuji z dárků všechny cenovky.

  • Eliška Novotná: Obilí pro Afriku

    Pokud se do Afriky nedostanou miliony tun obilí z Ukrajiny, hrozí tam hladomor a nám v Evropě další migrační vlna zoufalců zápasících o holé přežití.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.