Budějovická kapela Bez pravidel hraje známé hity, a to napříč žánry

17. prosinec 2022

Lucie Strusková a Lenka Slovanová jsou profesí učitelky, ve volném čase jsou ale hudebnicemi. Hrají v několika kapelách a třeba společně s kytaristou Janem Francem tvoří skupinu budějovickou Bez pravidel.

Kapela hraje známé hity všech žánrů na nejrůznějších místech. „Pro nás není důležité, kde hrajeme, ale jaká je tam atmosféra, jací jsou tam lidé. Když vystupujeme třeba v kavárně, kam chodí pravidelně stejní lidé, je to moc příjemné,“ říká Lucie Strusková.

Všichni tři hudebníci působí ve více kapelách, a tak s hudbou tráví hodně času. „Mně přijde, že hrajeme pořád,“ usmívá se Lucie Strusková a dodává, že hudba rozhodně spojuje.

Celý rozhovor s trojicí hudebníků, kteří tvoří budějovickou skupinu Bez pravidel, si poslechněte v cyklu Jihočeši.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.