Z Budějovic přes NHL do Traktoru Čeljabinsk. Hokejista Lukáš Sedlák se ve světě neztratil

20. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hokejista Lukáš Sedlák v reprezentačním dresu

Odchovanec českobudějovického hokeje Lukáš Sedlák šíří slávu jihočeské hokejové školy po celém světě. Působil tři sezony v NHL, teď hraje ruskou KHL v Čeljabinsku. 

Svůj konec po tříletém působení v týmu Columbus Blue Jackets označuje za trochu hořkou tečku. „Tři roky v NHL se zdají dobré, jako sen každého hokejisty, ale každý chce vydržet co nejdéle. Začátek nebyl úplně špatný, ale postupně se to zhoršovalo a nakonec moje pozice v týmu trochu vymizela, a proto jsem se rozhodl pro změnu,“ popisuje.

V Rusku v Čeljabinsku se mu dařilo. Sbíral zápasy i kanadské body. „Myslím, že bylo vidět i na mém herním projevu, že jsem zase dostal větší chuť do hokeje a větší motivaci. Začátek v předsezoně byl těžší, než jsme si zvykli na nový styl a hřiště, ale potom nám to začalo jít, začalo nám to tam padat,“ vypráví.

Čtěte také

V Čeljabinsku přesto skončila sezona po základní části a Lukáš Sedlák prakticky okamžitě odjížděl domů. „Pak se začaly zavírat hranice kvůli koronaviru, takže vlastně bylo trochu štěstí, že jsme vypadli brzy, i když domů bych se asi nějak dostal. Já vždycky říkám, že všechna pro a proti se nakonec vyrovnají. Samozřejmě je škoda, že jsme se nedostali do play off, ale zase jsem mohl jet domů,“ říká.

Že by čeljabinský Traktor vyměnil na českobudějovický klub, v němž vyrostl, si v nejbližší době nedovede představit. „Momentálně asi ne, ale samozřejmě nevím, co bude. Třeba to příští rok nevyjde v Traktoru a budu potřebovat angažmá, takže Motor by byl určitě jednou z možností,“ dodává.

Motor je po sedmi letech zpátky v extralize. Lukáš Sedlák to má z Čeljabinsku domů do Českých Budějovic přesně 4010 kilometrů, ale putování jihočeského celku se stále snaží sledovat. „Občas kouknu na nějaký sestřih utkání nebo si s kondičním trenérem, který byl i mým kondičním trenérem, napíši, co se děje,“ potvrzuje.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související