Hokejista Adam Raška podepsal v Českých Budějovicích smlouvu i na extraligovou sezonu

31. březen 2020 12:28

Motor České Budějovice si zahraje hokejovou extraligu i s Adamem Raškou. Šikovný útočník se zapsal do srdcí diváků především vstřelenými góly, Slavii dal v jednom utkání dokonce čtyři.

„Určitě je to pro mě unikátní zážitek, ani nevím, kdy jsem dal naposledy hattrick, a najednou jsou to čtyři, jsem za to rád,“ vyprávěl Adam Raška bezprostředně po svém střeleckém galakoncertu. 

Možná i tyto čtyři góly mu pomohly při vyjednávání o prodloužení smlouvy, a tak 180 centimetrů vysoký hbitý útočník může fanouškům potvrdit, že v dresu s M na prsou bude pokračovat i v extralize. „Moc se těším, že tady konečně bude extraliga, fanoušci a město si to zaslouží,“ říká.

Jedním z důvodů, proč v únoru Adam Raška přišel z Karlových Varů do Motoru, byla jeho víra v trenéra Prospala a ve své nové spoluhráče. „Kdybych tomu týmu nevěřil, tak tady asi nejsem. Já jsem věřil, že Motor tento rok půjde nahoru, protože jsem viděl ty výsledky,“ komentuje.

Hokejisté Motoru si hodně zajímavě prožili postupovou radost. Zatímco do České republiky doputoval nový typ koronaviru, který přerušil všechny soutěže, postupová zpráva dorazila za hráči k lipenskému jezeru na soustředění.

Čtěte také

„Byli jsme na Lipně, každý den přicházely nové informace. My jsme trénovali, jako kdyby mělo být play off, a byl to strašně zvláštní pocit, na jednu stranu radost z toho, co si všichni přáli, na druhou si to všichni chtěli vybojovat na ledě,“ vzpomíná Adam Raška.

Souhra nečekaných okolností tedy posunula Motor do extraligy. Stojí za to připomenout, že Jihočeši vyhráli základní část a nadstavbu před druhým Přerovem o 54 bodů.

Adam Raška aktuálně ještě řeší přesun z Karlových Varů. „Přítelkyně tam má práci a mám tam psa, takže je to takové komplikovanější, ale je hodně času na to, aby se to vyřešilo. Budu v Budějovicích hledat bydlení a koncem dubna začínáme letní přípravu,“ snaží se šestadvacetiletý útočník z hlavy vytěsnit všechny problémy s pandemií.

Přesto fanouškům nejen Motoru přeje: „Hodně zdraví, ať tuhle událost překonáme a otevřou se znovu ledová kluziště a můžeme hrát.“

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související