Wabi Daněk napsal píseň o dívce v mercedesu, Žalman odpověděl cadillacem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pořad Písničkové rozhovory, který připravují Pavlína Jíšová a její dcera Adéla Jonášová, si posluchači mohli užít živě. Hostem byla kapela Malina Brothers

Letošní rok patří Pavlu Žalmanu Lohonkovi. Tato jihočeská folková legenda slaví padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílá seriál, v němž sám Žalman komentuje padesát nahrávek, které provázely jeho kariéru. Tentokrát Přijela jsem v cadillacu.

Tato píseň pochází z období, kdy muzikant opustil kapelu Minnesengři a započal další etapu své hudební kariéry. „Na té nové cestě s Tondou Hlaváčem a Pavlínou Jíšovou mi hodně pomohl Wabi Daněk, se kterým jsme se často potkávali na Portách i jinde,“ vzpomíná.

„Wabi udělal krásnou píseň Dívka v mercedesu, tak jsem nelenil a napsal Pavlíně písničku Přijela jsem v cadillacu. Jestli měl Wabi Daněk z toho radost, to nevím, ale asi si později i zvyknul,“ prozrazuje.

Píseň je duetem a začíná slovy: Přijela jsem v cadillacu, s mlhou v očích, probdělých rán, a s povzdechem ranních vlaků, řekla: můj cit je vyprodán…

Spustit audio

Související