Žalman oslavil písničkové padesátiny unikátním rozhlasovým koncertem

50 let s písničkou slaví v letošním roce legenda české folkové scény Pavel Žalman Lohonka. Celý rok proto v našem vysílání rekapitulujeme jeho hudební kariéru.

Na závěru tohoto významného období připravil Žalman společně s Českým rozhlasem České Budějovice speciální veřejnou rozhlasovou nahrávku.

Pavel Žalman Lohonka vystoupil se svou kapelou Žalman a spol. ve středu 19. prosince ve studiovém sále, který se zaplnil do posledního místa.

Během celého roku navíc muzikant pro rozhlasový seriál sám vybíral a komentoval nahrávky, které provázely jeho kariéru. Všechny díly cyklu Pavel Žalman Lohonka – 50 let s písničkou najdete zde.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.