Aby vás Pán Bůh miloval, vzkazuje na závěr svého jubilejního roku Pavel Žalman Lohonka

Pavel Žalman Lohonka v roce 2018 slavil padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílal seriál, v němž sám muzikant vybíral a komentoval nahrávky, které provázely jeho kariéru. Rozloučil se písní Aby nás Pán Bůh miloval.

„Dneska vám budu naposledy hrát z písniček, které jsem po celý rok vybíral. Snažil jsem se v 51 z nich obsáhnout zhruba moje padesátileté autorské počiny. Těch písní, které jsem napsal, je samozřejmě mnohem víc, ale to by bylo zase na jiné pořady,“ řekl.

„V tento vánoční čas vám posílám písničku, se kterou jsme kdysi začínali i s Minnesengry, nahrávka je ovšem z poslední doby s kapelou Žalman a spol. Tak hezké vánoční rozjímání a aby vás Pán Bůh miloval, váš Pavel Žalman Lohonka.“

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.