Aby vás Pán Bůh miloval, vzkazuje na závěr svého jubilejního roku Pavel Žalman Lohonka

Pavel Žalman Lohonka v roce 2018 slavil padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílal seriál, v němž sám muzikant vybíral a komentoval nahrávky, které provázely jeho kariéru. Rozloučil se písní Aby nás Pán Bůh miloval.

„Dneska vám budu naposledy hrát z písniček, které jsem po celý rok vybíral. Snažil jsem se v 51 z nich obsáhnout zhruba moje padesátileté autorské počiny. Těch písní, které jsem napsal, je samozřejmě mnohem víc, ale to by bylo zase na jiné pořady,“ řekl.

„V tento vánoční čas vám posílám písničku, se kterou jsme kdysi začínali i s Minnesengry, nahrávka je ovšem z poslední doby s kapelou Žalman a spol. Tak hezké vánoční rozjímání a aby vás Pán Bůh miloval, váš Pavel Žalman Lohonka.“

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?