Velká dechovková oslava narozenin dvou hudebníků a dvou zpěváků a ještě něco navíc
2. listopad 2023
V prvních listopadových Dechovkovinkách budeme hodně slavit. Významná jubilea v tomto týdnu totiž slaví hudebníci Karel Petrák (Jihočeská Podhoranka) a Václav Rožboud (Šumavanka) a zpěváci Anna Atexingerová (Blaťácká dechovka) a Vojtěch Račický (Bojané a další kapely).
Zmíníme se o ocenění textaře Miloně Čepelky a vzpomeneme na skladatele Karla Komzáka, od jehož narození uplyne 200 let. Pozveme vás také na veřejnou oslavu 30 let kapely B Quintett.
Kromě uvedených kapel uslyšíte ještě Veselku Ladislava Kubeše a Pražské muzikanty Milana Bašty. Poslech doporučuje autor pořadu Zdeněk Voráč.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.